1 Povinná mise

Pohlavně nakažení bojovníci IS půjdou na sebevražedné mise

,

Témata: ,

Zabránit šíření viru HIV se pokouší vůdci Islámského státu. Šestnáct nakažených bojovníků proto bude vysláno na sebevražedné mise, a to přednostně. Rozhodli tak islamističtí velitelé v provincii Dajr az-Zaur na východě Sýrie.

Onemocnění AIDS prokázaly u islamistů plošné testy. Podle syrského doktora se jedná především o bojovníky, kteří přišli ze zahraničí. Nakazili se od dvou Maročanek, se kterými měli pohlavní styk. Píše o tom syrská agentura ARA. „Ženy předaly bojovníkům nemoc ještě před tím, než byla infekce odhalena,“ řekl lékař.

Aby vůdci zabránili dalšímu šíření viru HIV, rozhodli se nemocné bojovníky vyslat na sebevražedné mise. Než k tomu dojde, islamisté tuto dobu stráví v izolaci ve městě Majadin. „Vůdci nařídili, abychom nakažené bojovníky umístili do karantény v centru města,“ uvedl syrský doktor.

Dvojici Maročanek, které jsou příčinou incidentu, se podařilo uniknout do Turecka. Bály se totiž, že by je čekala poprava. Nebylo by to poprvé, co se Islámský stát tímto způsobem vypořádal s šiřiteli nemoci.

V červnu nechal popravit islamistického bojovníka, který přišel z Indonésie. Ten nakazil sexuální otrokyni, která byla později prodána. Zároveň byl i dárcem krve, čímž vir HIV šířil dál, napsala agentura ARA. Došlo k tomu v oblasti Hasaka.

Čtěte také: Islamisté v Palmýře popravili slavného archeologa

Islámský stát se dostal k chemickým zbraním. A použil je

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.