Uprchlík znásilnil 10letého chlapce. Rakouská policie dlouho mlčela

Rozruch v Rakousku

Uprchlík znásilnil 10letého chlapce. Rakouská policie dlouho mlčelaNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Foto: Shutterstock.com
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Rozruch v sousedním Rakousku vyvolal případ desetiletého chlapce, kterého počátkem prosince znásilnil uprchlík z Iráku na vídeňské plovárně Theresienbad. Chlapec musel být v důsledku znásilnění převezen do nemocnice. Podezřelého muže policisté zadrželi a nyní čeká ve vazbě. Podle rakouského veřejnoprávního rozhlasu se k činu přiznal. Policie o případu informovala teprve nyní.

Vyšetřovatelé se podezřelého muže z Iráku ptali, proč desetiletého chlapce znásilnil a jestli je takový čin legální v jeho domovské zemi. Iráčan podle rakouského rozhlasu odpověděl, že „taková věc je zakázaná ve všech zemích světa“ a že ví, že udělal „vlekou chybu“. Zároveň přiznal, že si uvědomuje skutečnost, že desetiletého chlapce svým činem těžce poznamenal. Rakouský bulvární server Heute k tomu dodává, že uprchlík se svůj čin pokoušel zdůvodnit tím, že už čtyři měsíce neměl s nikým sex.

K samotnému znásilnění došlo na vídeňské plovárně Theresienbad v prosinci loňského roku. Uprchlík tehdy podle serveru Heute vlákal desetiletého chlapce do záchodové kabinky a tam ho znásilnil. Když bylo po všem plačící chlapec se obrátil na plavčíka. Uprchlík mezitím podle serveru Heute bavil skákáním do bazénu ze třímetrového můstku. Později na místo dorazili policisté, kteří Iráčana zadrželi ještě přímo na plovárně. Podezřelý muž teď sedí ve vazbě.

Rozruch v Rakousku vyvolalo i to, že přestože k incidentu došlo už v prosinci loňského roku, policie jeho podrobnosti zveřejnila až nyní, když se zprávy o případu začaly šířit na sociálních sítích. Zástupci policie uvedli, že se o případu rozhodli informovat se zpožděním, aby ochránili desetiletého chlapce.

Šéf vídeňské policie v této souvislosti připomněl, že u sexuálních útoků se policie rozhoduje případ od případu, po jak dlouhé době o něm bude informovat. Zároveň vyvrátil spekulace, že by se úřady snažily případ zatajit, protože v něm figuroval imigrant a zdůraznil, že uprchlíci budou za své přečiny trestáni stejně jako domorodé obyvatelstvo.

Čtěte také: Uprchlík v Rakousku znásilnil seniorku. Úřady incident zprvu tajily

Dívky chtěly oslavit Silvestr u Syřana. Čekalo je hromadné znásilnění

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články