1 Obměna týmu

Ludvík „čistí“ ministerstvo, vytáhl si k sobě Prymulu

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý dlouholetý ředitel nemocnice v Hradci Královém Roman Prymula se stane hlavním poradcem nově jmenovaného ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD). Podle zpravodajství Seznamu by měl zdědit kancelář po Lence Taie Kolaříkové, která na resortu pracovala jako náměstkyně odvolaného Svatopluka Němečka (ČSSD).

Na ministerstvu zdravotnictví skončí dvě odborné náměstkyně, které podléhají státní správě. Nový ministr zdravotnictví Ludvík po prvním dni v úřadu požádal státního tajemníka o redukci počtu odborných náměstků. Podle návrhu na takzvanou systemizaci, kterým se má už příští týden zabývat vláda, by měly skončit náměstkyně pro majetek a mezinárodní věci Lenka Taie Kolaříková a náměstkyně pro strategie Lenka Ptáčková Melicharová.

Jako náhradu za odcházející dvě členky resortu si nový ministr zvolil svého známého Romana Prymulu. Ludvíkovi bude bývalý šéf Fakultní nemocnice v Hradci Králové k ruce jako expertní poradce, pracovat však prý bude téměř na plný úvazek. Jeho jmenování zdůvodnil nový ministr zdravotnictví odbornou způsobilostí a zkušenostmi z lékařské praxe.

Bývalého ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové Prymulu odvolal Ludvíkův předchůdce Němeček letos v červnu kvůli konfliktu zájmů. Hlavním důvodem podle ministerstva byla skutečnost, že „v pozici ředitele veřejné fakultní nemocnice inkasoval desítky milionů korun od společnosti Biovomed s. r. o., kterou vlastnila a zřejmě doposud vlastní jeho dcera“. Prymula tvrzení ministerstva odmítl s tím, že se bude bránit právní cestou.

Nový ministr už při svém nástupu oznámil, že po svém nástupu provede některé změny na postech svých náměstků. Jako důvod uvedl nutné úspory v resortu.

Na ministerstvu zdravotnictví skončil také ředitel odboru komunikace Jan Štoll, odchází rovněž mluvčí Ladislav Šticha. Oba nahradí bývalá mluvčí úřadu Štěpánka Čechová, která byla nyní tajemnicí politické náměstkyně Lenky Tesky Arnoštové (ČSSD).

Čtěte také: Ludvík slibuje řešit nedostatek sester a lepší péči o pacienty

Prezident jmenoval nové ministry: Miloslava Ludvíka a Jana Chvojku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.