AKTUALIZOVÁNO

U Barmy ztroskotalo vojenské letadlo. Na palubě bylo 116 lidí

,

Zmizelé letadlo?

Témata: , ,

V Andamanském moři na jihu Asie byly nalezeny trosky barmského vojenského letadla, které dnes zmizelo z radarů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na mluvčího vojenského letectva.

Na palubě bylo více než sto lidí – vojáků, jejich rodinných příslušníků a členů posádky.

Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu. Trosky byly podle mluvčího vojenského letectva nalezeny 218 kilometrů od města Dawei ležícím na jihovýchodě Barmy. „Spojení bylo přerušeno náhle kolem 13:35 místního času (09:05 SELČ),“ sdělil v prohlášení vrchní velitel barmské armády.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde

Většina cestujících byli příbuzní vojáků. „Takovéto lety jsou organizovány dvakrát do měsíce pro rodiny členů armády,“ vysvětlil letištní zdroj.

Podle agentury DPA šlo o letoun Shaanxi Y-8 čínské výroby. „Domníváme se, že se jednalo o technickou poruchu. Počasí v oblasti bylo dobré,“ řekl agentuře AFP zmíněný zdroj.

Pád vojenského vrtulníku v červnu 2016 si v Barmě vyžádal tři oběti, na vině byly špatné meteorologické podmínky. Předchozí velké letecké neštěstí se odehrálo v srpnu 1997, kdy zahynulo 39 lidí při havárii letadla společnosti Myanmar Airways.

Čtěte také: Letadlo s Alexandrovci spadlo kvůli chybě pilota, oznámilo Rusko

Přejít na diskusi