1 Zmizelé letadlo?

U Barmy ztroskotalo vojenské letadlo. Na palubě bylo 116 lidí

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

V Andamanském moři na jihu Asie byly nalezeny trosky barmského vojenského letadla, které dnes zmizelo z radarů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na mluvčího vojenského letectva.

Na palubě bylo více než sto lidí – vojáků, jejich rodinných příslušníků a členů posádky.

Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu. Trosky byly podle mluvčího vojenského letectva nalezeny 218 kilometrů od města Dawei ležícím na jihovýchodě Barmy. „Spojení bylo přerušeno náhle kolem 13:35 místního času (09:05 SELČ),“ sdělil v prohlášení vrchní velitel barmské armády.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde

Většina cestujících byli příbuzní vojáků. „Takovéto lety jsou organizovány dvakrát do měsíce pro rodiny členů armády,“ vysvětlil letištní zdroj.

Podle agentury DPA šlo o letoun Shaanxi Y-8 čínské výroby. „Domníváme se, že se jednalo o technickou poruchu. Počasí v oblasti bylo dobré,“ řekl agentuře AFP zmíněný zdroj.

Pád vojenského vrtulníku v červnu 2016 si v Barmě vyžádal tři oběti, na vině byly špatné meteorologické podmínky. Předchozí velké letecké neštěstí se odehrálo v srpnu 1997, kdy zahynulo 39 lidí při havárii letadla společnosti Myanmar Airways.

Čtěte také: Letadlo s Alexandrovci spadlo kvůli chybě pilota, oznámilo Rusko

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.