„Biologická zbraň“. Republikáni na Floridě schválili rezoluci zákazující vakcíny na COVID-19

ZÁKAZ VAKCÍN

„Biologická zbraň“. Republikáni na Floridě schválili rezoluci zákazující vakcíny na COVID-19
Republikánská strana v okrese Lee v americkém státě Florida schválila návrh rezoluce, který by zakázal distribuci a prodej vakcíny na COVID-19. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Republikánská strana v okrese Lee v americkém státě Florida schválila návrh rezoluce, který by zakázal distribuci a prodej vakcíny na COVID-19. Návrh, který podpořila většina členů tamních republikánů, musí ještě schválit guvernér Floridy Ron DeSantis. Informuje o tom server Forbes.

Rezoluci připravil člen Republikánské strany v okrese Lee Joe Sansone, který o ní promluvil v rozhovoru pro zpravodajský server WINK. „Republikánská strana okresu Lee bude v čele této kampaně za zastavení genocidy, protože máme zahraniční nevládní subjekty, které vypouštějí biologické zbraně na americký lid,“ řekl o vakcíně na COVID-19 Sansone.

Sansone, který je licencovaným psychoterapeutem a který nemá žádnou odbornost v oblasti vakcín nebo epidemiologie, dále uvádí, že vakcína na COVID-19 „splňuje právní definici biologické zbraně ve státě Florida“ a volá po tom, aby proti ní DeSantis zakročil. „Takže tady to je. Existují silné a věrohodné důkazy, že onemocnění COVID-19 a vakcíny proti němu jsou biologické a technologické zbraně,“ vysvětlil a dodal, že se jedná o „zločiny proti lidskosti“.

Ačkoli Sansone vypadá, že pevně věří tomu, co říká, neexistují žádné důkazy, které by jakékoli jeho tvrzení potvrzovaly.

„Koronavirové divadlo“

Zatím není jasné, zda DeSantis rezoluci podpoří. Svoje pochybnosti o koronavirových opatřeních ale vyjádřil už loni v březnu, kdy při návštěvě střední školy vyzval studenty, aby si sundali roušky. „Nemusíte tyto roušky nosit. Chci říct, sundejte si je, prosím. Upřímně řečeno, nic to nedělá. Musíme s tím koronavirovým divadlem přestat. Tohle je směšné,“ řekl DeSantis studentům.

Jeho slova později na Twitteru podpořila i jeho tisková mluvčí Christina Pushawová. „Myslím, že už to někdo musel říct. Po dvou letech propagandy, která děsila a manipulovala mladé lidi. Dýchejte svobodně, buďte šťastní,“ napsala Pushawová.

Ron DeSantis je tvrdým odpůrcem roušek a povinného očkování. Uchází se o znovuzvolení floridským guvernérem a zvažuje také účast v amerických prezidentských volbách, které se budou konat v roce 2024. Jeho odpor k maskám a povinnému očkování vzbudil celosvětovou pozornost a jeho administrativa zrušila povinné masky ve školách, přičemž guvernér a jeho republikánští příznivci často tvrdí, že rodiče by měli mít kontrolu nad výběrem zdravotní péče pro své děti.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články