PÁD NA OLYMPIÁDĚ

Girma byl po pádu převezen do nemocnice pařížské nemocnice Pitié Salpetriére. Foto: Eabisa Negese
1

Etiopský běžec a držitel světového rekordu na 3000 metrů překážek Lamecha Girma se chystal zaútočit na zlato. Místo vítězství ale na jedné z posledních překážek zavadil kolenem, dopadl přímo na hlavu a skončil v bezvědomí. Následně musel být převezen do nemocnice.

Hrozivý pád se odehrál v posledním kole olympijského finále v běhu na 3000 metrů překážek. Etiopský atlet právě finišoval a chystal se zaútočit na první místo, třetí překážku před cílem přeskakoval dokonce na druhé pozici. Pak ale přišel pád, po kterém zůstal ležet na atletické dráze.

Lamecha Girma je držitelem světového rekordu. O první medaili ze světové akce ho ale v Paříži připravil pád. Zlato nakonec získal Maročan Soufiane El Bakkalisi, který obhájil olympijské prvenství na této trati poprvé od Fina Iso-Holla v roce 1936.

Girma byl po pádu převezen do nemocnice pařížské nemocnice Pitié Salpetriére. Odtud zveřejnil etiopský novinář Eabisa Negese Grirmovu fotografii, na níž se atlet zdá být při vědomí. Novinář v příspěvku uvedl, že Girma není v ohrožení života, ale bude potřebovat nějaký čas, aby se zotavil. Podle trenér Teshomea Kebedeho je Lamecha Girma už v dobré kondici.