Češi na MS v hokeji

Čeští hokejisté porazili Rakousko 4:3. Rychlé vedení a v závěru obava o výsledek 1

Češi získali „povinné vítězství.“ Souboj s Rakouskem začal pro české hokejisty výborně. Stačilo 31 sekund a už vedli, když se trefil Tomáš Hyka. Už po dvě minuty později zamířil za záda brankáře Davida Kickert Filip Chytil. Nakonec se však Češi obávali o výsledek. Poslední zápas v základní skupině vyhráli 4:3.

První varování přišlo už v závěru první třetiny, kdy brankáře Pavla Francouze překonal Konstantin Komarek. Ve druhé třetině vrátil Česku dvojbrankové vedení Dominik Kubalík. Když pak ve třetí třetině zvýšil v přesilovce Tomáš Hyka, na drama to nevypadalo.

Rakušany vrátil do zápasu Michael Rafl. Nejprve snížil ve chvíli, když propadl obránce Moravčík a podruhé překonal Francouze v čase 57:18, když vyškolil Krejčíka. Češi však už Rakušanům více nedovolili. v závěru ještě Radek Faksa trefil břevno.

Kdo bude čtvrtfinálovým soupeřem Čechů ukáží až výsledky ostatní duelů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.