1 Ceremonie pro legendu

Hokejista Hejduk se přidal k Haškovi. Colorado navždy vyřadilo jeho číslo

, VIDEO UVNITŘ

Témata: , ,

Slavný český hokejista a olympijský vítěz z Nagana Milan Hejduk se získal jedno z největších ocenění v hokejovém světě. Colorado Avalanche, tým z NHL ve kterém bývalý útočník strávil celou zámořskou kariéru, totiž vyvěsil jeho dres ke stropu haly a vyřadil jeho číslo. Hejduk je teprve druhým Čechem, který se této pocty dočkal.

Hejdukovo číslo 23 je v týmu Colorada, které své zápasy hraje v Denveru, již šestým vyřazeným. Stejné pocty se dočkali legendární Joe Sakic, Patrick Roy, Peter Forsberg, Ray Bourque a Adam Foote. Bývalý brankář Roy tým Colorada v minulosti trénoval a Sakic, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem klubu v historii, je nyní generálním manažerem týmu.

„Děkuji vám fanouškům za veškerou podporu během mé kariéry. Děkuji vám za přijetí celé mé rodiny v místě, které dnes všichni nazýváme naším domovem,“ řekl Hejduk ve svém projevu při ceremonii.

Hejduk se tak přidal k legendárnímu českému brankáři Dominiku Haškovi. Jeho číslo totiž vyřadil v roce 2015 jeho dlouholetý klub Buffalo Sabres, čímž se stal prvním Čechem v NHL, jehož číslo bylo vyřazeno. V ten samý rok byl navíc přijat do Hokejové síně slávy. V únoru se pak k oběma hráčům připojí další bývalá hvězda Patrik Eliáš, jehož číslo 26 vyvěsí v New Jersey, kde, stejně jako Hejduk v Coloradu, strávil celou kariéru v NHL. Vyřazení čísla by se v budoucnu měl určitě dočkat stále aktivní Jaromír Jágr.

Hejduk během své kariéry v NHL nikdy nehrál v jiném dresu než právě Colorada. Celkem sehrál 1020 zápasů, ve kterých nasbíral 805 bodů. S týmem také slavil zisk Stanley Cupu v roce 2001. V Česku odehrál několik sezon za Pardubice a silnou stopu zanechal také v české reprezentaci. S českým národním týmem mimo jiné hrál na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998, kde se svými spoluhráči získali zlaté medaile. Po konci kariéry se rozhodl usadit přímo v Denveru. Nyní působí jako hlavní kouč místního mládežnického týmu Colorado Thunderbird, kde mimo jiné trénuje i své syny Marka a Davida.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Skončí Jágr v Calgary? Legenda jedná s klubem o konci, ve hře je návrat do Evropy

Bývalý hokejista Milan Hnilička bude vládním zmocněncem pro sport

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.