1 Polské hovězí maso

Polský ministr zemědělství odvolal úředníka odpovědného za bezpečnost masa

, NOVÉ

Témata: ,

Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski údajně v souvislosti s aférou kolem prodeje masa z nemocných krav odvolal úředníka odpovědného za bezpečnost potravin živočišného původu. V pátek o tom informovala televize TVN24.

O odvolání zástupce hlavního polského veterináře Jacka Kucharského na svých internetových stránkách informuje veterinární správa, důvod k tomu ale neuvádí. Podle informací TVN24 ho ministr odvolal kvůli tomu, že se maso z nemocných krav dostalo na trh.

Hovězí z jatek nedaleko města Ostrów Mazowiecka na severovýchod od Varšavy, kde se porážela nemocná zvířata, bylo dovezeno nejen do Polska, ale i do řady zemí Evropské unie včetně Česka nebo Slovenska. V případě Česka šlo o asi 300 kilogramů masa. Podle českých úřadů neobsahovalo zbytky léčiv ani bakterie způsobující salmonelózu.

Jatka, odkud maso pocházelo, polské úřady nařídily zavřít a minulý týden polské masokombináty kontrolovali inspektoři Evropské komise.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.