Krčmář navázal na Vítkovou. Z biatlonového sprintu má olympijské stříbro

olympijské hry

Krčmář navázal na Vítkovou. Z biatlonového sprintu má olympijské stříbroNOVÉ
Michal Krčmář, Arnd Peiffer a Dominik Windisch při malém ceremoniálu po skončení závodu. Medaile dostanou v pondělí. Foto:

1
Svět
Sdílet:

Česko má druhou olympijskou medaili a opět z biatlonu. Michal Krčmář nestačil ve sprintu pouze na Němce Arnda Peiffera, za kterým zaostal o 4,4 vteřiny. Na třetím místě skončil Ital Dominik Windisch se ztrátou 7,7 vteřiny. Stíhací závod, do kterého Krčmář vyrazí z druhé pozice se jede v pondělí.

„Já jsem byl jednou v kariéře na pódiu ve světovém poháru a teď na olympiádě. Neuvěřitelné, nemám slov,“ řekl evidentně dojatý Krčmář. Připomněl, že měl i trochu štěstí při střelbě, kdy jedna z ran byla „kalibrová,“ ale terč zasáhla.

„Výborně zajel závěr,“ chválil Krčmáře trenér Ondřej Rybář v České televizi. Připomněl, že 27letý závodník čistě střílel a ve finiši je v podle Rybáře v současnosti nejlepší. „Věřili jsme, že už to zvládne,“ uvedl Rybář.

Z dalších českých reprezentantů skončil Ondřej Moravec s jednou chybou 29. Michal Šlesingr byl 69. a 73. dokončil závod Adam Václavík.

V sobotu získala v Pchjongčchangu bronz biatlonistka Veronika Vítková. Ve sprintu zaostala pouze za suverénní a bezchybnou Laurou Dahlmeierovou z Německa a druhou Norkou Marte Olsbuovou. Od stříbra ji dělilo 1,6 vteřiny. (více čtete zde)