1

Vesničané chystali lynč, místo toho pomohli uprchnout 120 vězňům

Témata: ,

Věznici na východě Madagaskaru vzali ve středu útokem ozbrojení vesničané. Chtěli sami popravit deset trestanců, ty však úřady krátce před tím převezly jinam. Z napadené káznice uprchlo během násilností 120 zločinců, informoval dnes web rozhlasu RFI.

Přibližně 600hlavý dav dorazil k věznici v oblasti Ikongo z 50 kilometrů vzdálené osady. Rozzuření lidé třímající sekery, oštěpy a nože hodlali vykonat vlastní pomstu na deseti vrazích, jejichž oběti pocházely z jejich vesnice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Hledané provinilce ale úřady den před tím převezly do bezpečnější káznice na jihu země. Podle RFI věděly o nespokojenosti uvnitř postižené komunity, přesto ale nečekaly, že se pokusí o takový průlom.

Neuspokojený dav napadenou věznici poničil a během svého řádění umožnil uniknout 120 zločincům. Osm z nich se dobrovolně vrátilo, ostatní ale zůstávají na útěku.

Čtěte také: Nejméně 60 vězňů zemřelo při vzpouře v Brazílii, další jsou na útěku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.