6 Srážka vlaků

FOTO: U Ronova na Chrudimsku se srazily vlaky. Zranilo se 5 lidí

, NOVÉ

Témata: , , ,

U Ronova nad Doubravou se v pondělí po poledni srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. Podle záchranářů bylo při nehodě zraněno pět lidí. Provoz na trati je přerušený. Na místě zasahují hasiči z Pardubického a Středočeského kraje. Podle Drážní inspekce zatím není příčina nehody jasná.

„Tři osoby utrpěly lehká zranění, hlavně naraženiny dolních končetin a hrudníku, byli převezeni do nemocnice v Čáslavi. Dva lidi s těžším zraněním, jeden s frakturou bérce a další s poraněním hlavy byli sanitkou transportováni do krajské nemocnice v Pardubicích,“ řekl ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Přivolaný vrtulník nakonec nikoho nepřevážel.

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Venduly Horákové ve vlaku cestovalo asi 15 osob. „Některé podle strojvedoucího (samy) odešly,“ řekla Horáková. Na místě zasahuje šest hasičských jednotek.

„V tuto chvíli nelze vyloučit, že k nehodě došlo v důsledku lidské chyby,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle něj byla na trati zavedena náhradní autobusová doprava. Pokud vlaky nevykolejily, mohl by být provoz obnoven ještě dnes, zatím to ale není zřejmé.

Podle krajských hasičů se vlaky srazily asi 600 metrů za posledními budovami v Ronově směrem na Žleby. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že se s manipulačním vlakem střetl osobní vlak z Třemošnice do Čáslavi, škoda ani příčiny nehody zatím nejsou jasné.

Za předchozí týdny se Drážní inspekce musela zabývat vícero mimořádnými událostmi. V úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak s 11 cestujících, nakonec zastavil sám, nikomu se nic nestalo.

V pátek 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou rychlík do Mnichova. Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. Ve středu minulý týden se v Havlíčkově Brodě střetl nákladní vlak s lokomotivou. České dráhy koncem února uvedly, že v souvislosti s incidenty na železnici zvýší kontrolu práce strojvedoucích.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Na Smíchově projel rychlík na červenou. Zastavil necelých 40 metrů od jiného vlaku

Dramatická jízda bez strojvedoucího. Proč záchranná brzda vlak nezastavila?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.