Dospělý žadatel o azyl se vydával šest týdnů za školáka, teď mu hrozí deportace

KAMUFLÁŽ ve škole

Dospělý žadatel o azyl se vydával šest týdnů za školáka, teď mu hrozí deportaceNOVÉ 1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Vyšetřování britského ministerstva vnitra potvrdilo, že se dospělý uchazeč o azyl na území Velké Británie vydával za středoškolského studenta, kterého umístili do třídy s patnáctiletými studenty. O případu informují britská média The Times a The Telegraph.

Nyní probíhá další vyšetřování, které má zjistit, jak se muži, kterého žáci popisují jako na pohled třicetiletého člověka, podařilo strávit bez problémů šest týdnů mezi školáky jedné ze škol v britském městě Ipswich v hrabství Suffolk. „Případy, v nichž jde o nejasný věk, patří mezi ty složité, v nichž vám pravděpodobně žádná technika odhadování věku či jejich kombinace nepomůže určit věk jedince s jistotou,“ řekl mluvčí ministerstva vnitra.

Na podezřelého studenta upozornil jeden z jeho spolužáků, který mužovu fotografii ve školní uniformě umístil na sociální sítě. „Jak to, že je s námi na hodině matiky třicetiletý muž?“ napsal k fotografii žák. Muže pak odhalily i fotografie pocházející zřejmě z jeho vlastního facebookového účtu, píše The Telegraph. Na nich je například s knírem, strništěm či zachycený při pití piva.

Už před potvrzením výsledků vyšetřování se někteří rodiče rozhodli své děti přemístit jinam. Na školu se z jejich řad snesla kritika za to, že nikdo z jejích pracovníků neinformoval úřady dříve, píše web The Times.

Ministerstvo vnitra oficiální věk muže nezveřejnilo, z informací ale vyplývá, že je s ním jednáno jako s dospělým. Muži, který pochází z Blízkého východu, kvůli zjištění, že je starší osmnácti let, hrozí od úřadů vyhoštění.


Čtěte dále: Česko dá Turecku 300 milionů na pomoc s řešením migrační krize

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články