Pražská muzejní noc otevře návštěvníkům 77 objektů

MUZEJNÍ NOC 2018

Pražská muzejní noc otevře návštěvníkům 77 objektůNOVÉ 1
Panorama
Sdílet:

Pražská muzejní noc nabídne v sobotu večer program v 77 budovách. Festival slibuje tradiční i neobvyklé prohlídky expozic, které doprovodí koncerty, přednášky, workshopy, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce. Do programu 15. ročníku festivalu se zapojilo 50 pražských institucí. Muzea, galerie a další pražské instituce budou otevřené od 19 hodin a zavřou až hodinu po půlnoci. Do všech budov bude vstup zdarma s výjimkou národní kulturní památky Vyšehrad, kde návštěvníci zaplatí za vstup symbolickou jednu korunu.

Náprstkovo muzeum představí příběh cesty plejtváka myšoka do sbírky Národního muzea. České muzeum hudby seznámí návštěvníky s historickými skladbami. Muzeum Policie České republiky připravilo dobrodružný doprovodný program, při kterém se budou návštěvníci potápět a před Muzeem hlavního města mohou zájemci posprejovat připravené panely.

V Městské knihovně si zase návštěvníci mohou zahrát deskové hry, vyrobit svou vlastní hravou knížku či měnící se obrázek a shlédnout divadelní představení. České a zahraniční poštovní známky a výstava o ilustracích a komiksech jsou k vidění v Poštovním muzeu.

Anatomické muzeum 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy láká na komentované prohlídky a několik přednášek. Děti zde zabaví hrou na archeology, při které budou hledat kosti v pískovišti a následně určovat části kostry. Pro návštěvníky zde ale připravili i akci pro ty, kteří nechtějí čekat ve frontě. Pokud návštěvník včas najde indicie a zodpoví několik otázek, získá možnost prohlídky v jiném termínu zdarma.

V Lapidáriu, které návštěvníky provede i restaurátorským ateliérem, je pro nejmenší připravena tajuplná stezka, při které se děti seznámí s příběhem Bruncvíka. V Národním pedagogickém muzeu a Knihovně J. A. Komenského si zase vyzkouší, jak se píše neviditelným inkoustem. Otevřeno bude mít také Český rozhlas, České muzeum hudby, Zámek Troja, Zámecká areál Ctěnice nebo Výtopna Zlíchov.

Detailní informace naleznou zájemci na webu Pražské muzejní noci nebo u informačních stanů. Ty budou letos tradičně umístěné před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha. Zájemci se zde dozvědí, jaký program nabízí jednotlivé objekty. K dispozici zde budou mapy dopravy se seznamem zapojených objektů. Oba stany budou otevřené od 10 hodin do půlnoci. Na webu akce je možné si také stáhnout mobilní aplikaci s programem.

Dopravu mezi jednotlivými objekty zdarma zajistí deset speciálních autobusových linek pražského dopravního podniku, které budou jezdit od večera až do jedné hodiny po půlnoci. Všechny spoje budou vstřícné k handicapovaným, seniorům a rodinám s dětmi, neboť na muzejní linky jsou nasazené nízkopodlažní vozy. Prodloužen bude také provoz metra.


Čtěte také: Muž v lese náhodně našel unikátní vědro z doby bronzové. Podívejte se

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články