1 Padělek za padělek

Okradli se navzájem. Místo pervitinu dostali jen jedlou sodu, zaplatili falešnými penězi

, NOVÉ

Témata: , , ,

Karlovarští kriminalisté řeší případ padělků bankovek v nominální hodnotě 50 eur. Ty se měly objevit v oběhu v různých provozovnách v Chebu poté, co došlo ke kurióznímu případu koupě falešného pervitinu za padělané peníze. O případu informovala místní policie. 

Dva cizinci, muž a žena ve věku 19 a 27 let, přicestovali na konci října do České republiky za účelem opatření drog a pistole. Následně měli nakontaktovat dva muže, kteří jim přislíbili dodání 20 gramů pervitinu za 550 eur. Místo drog však cizinci obdrželi 20 gramů jedlé krystalické sody, za kterou zaplatili 550 eur v padělaných bankovkách.

Na případu nyní kriminalisté spolupracují s policisty s Německa, kde jsou cizinci prověřovaní právě pro padělání peněz. Vzhledem k tomu, že obvinění chtěli bankovky udat jako pravé nebo platné anebo jako peníze vyšší hodnoty, hrozí jim trest odnětí svobody na tři až osm let.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.