2 Editorial

Podívejte se na to hned. Edice Echo

Už dlouho nosíme v hlavě ideu vlastní knižní Edice Echo, ale nebyli jsme schopni donutit se k uskutečnění toho záměru. Zlomili jsme to až teď. Rozpracovali jsme tři knihy, první posíláme do tiskárny už tento týden. Jaromír Slomek, odpovědný redaktor prvního svazku, oslovil jednoho z prvních porevolučních šéfredaktorů Lidových novin, Tomáše Smetánku, který ale novinářskou branži opustil a poslední dvě dekády se věnuje diplomacii, působil jako velvyslanec republiky v Jordánsku, Číně, Jižní Koreji nebo Indonésii.

Na své začátky však nezapomněl a v posledních měsících se věnoval studiu dříve utajovaných dokumentů soustředěných v souboru Foreign Relations of the United States, které přeložil a opatřil komentářem. Ke čtenářům se tak poprvé v češtině dostávají záznamy odkrývající diplomatické hry, ale i analýzy situace očima Američanů, reakce nejvyšších amerických kruhů na vpád ruských vojsk do Československa. Podle našeho soudu jde o nový cenný vhled do historie poslední velké československé tragédie. V tomto vydání Týdeníku Echo se můžete seznámit s prvním komentovaným dokumentem z celkových třiceti sedmi.

K tisku už máme připravenou další knihu, soubor esejů Ondřeje Štindla, jež vycházely v posledních letech v Tydeníku Echo. Publikaci uvedeme v září pod názvem Padesát podivuhodných postav. Martin Weiss, který rozumí americké politice jako u nás málokdo, dokončuje monografii o Donaldu Trumpovi. Nejdiskutovanější muž planety bude popisován v původním, dosud nepublikovaném celku.

Novou knihu „Podívám se na to ráno“ si můžete objednat ZDE

Další ediční plán připravujeme, chystáme i překlady v češtině dosud nezveřejněných textů předních světových autorů. Věříme, že tím rozšíříme naši službu čtenářům a veřejnosti, a hlavně doufáme, že budete spokojeni.

Z nového čísla Světové velmoci na hraně. Je další velká válka nevyhnutelná?

Echo týdne: BIS, stará doba a pražští sankyloti ● Téma: Druhá transformace ● Kauza: Ťokovy dálnice ● Komentář: Politika utopená v krvi ● Esej: Proč je les oslabený?

Právní řád v Česku nefunguje Bývalý velvyslanec Milan Sedláček o sobě a české justici
Láska za časů internetu Hledáte trvalý vztah? Bez tradičních metod to nepůjde

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.