1 Skandál a hudba

Rakouský skandál těší holandské hudebníky. Oprášil taneční hit z 90. let We’re Going to Ibiza

, Nové

Témata: ,

Video, které zachytilo rakouského politika Heinze-Christiana Stracheho při korupčním jednání na španělském ostrově Ibiza, vyvolalo po svém zveřejnění nečekaný návrat staršího tanečního hitu We‘re Going to Ibiza (Jdeme na Ibizu) do čela žebříčků oblíbenosti. Píseň z roku 1999 od nizozemské skupiny Vengaboys se v Rakousku stala nejvíce stahovanou písní na službě iTunes.

Skandál, který některá média označují jako „Ibizagate“, vedl k rozpadu rakouské vládní koalice. Šéf protiimigračních svobodných (FPÖ) Strache si na videu zveřejněném minulý pátek domlouvá v roce 2017 s údajnou neteří ruského oligarchy pomoc v předvolební kampani výměnou za přidělení státních zakázek.

Kontroverzní video bylo pořízeno ve vile na Ibize a když se Strache po jeho zveřejnění vzdal funkcí vicekancléře i šéfa FPÖ, mnozí odpůrci krajní pravice oslavně tančili právě na píseň We‘re Going to Ibiza. Více než 5000 lidí song v sobotu zpívalo před vídeňským Hofburgem.

Německý komik Jan Böhmermann, o němž se spekulovalo jako o možném původci kompromitujícího videa, na twitter umístil odkaz na videoklip k nizozemskému hitu na portálu YouTube. Samotní Vengaboys v odpovědi vyjádřili potěšení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.