1 Protesty žlutých vest

Žluté vesty chtěly demonstrovat u Notre-Dame. Policie jim to zakázala

, NOVÉ

Témata: , , ,

Policie v Paříži zakázala z bezpečnostních důvodů demonstrace na ostrově Île de la Cité, na němž stojí katedrála Notre Dame poškozená požárem ze začátku tohoto týdne. V sobotu si toto místo pro demonstraci vybrali stoupenci hnutí takzvaných žlutých vest.

Protesty, které začaly loni v listopadu, se nesmí v Paříži konat stejně jako v předešlých týdnech na bulváru Champs-Elysées ani před Elysejským palácem, sídlem francouzského prezidenta.

Stoupence hnutí žlutých vest do ulic původně přivedly vládní daňové a sociální reformy, ale na protestech žádají i větší sociální spravedlnost. Někteří protestující se dopouštějí vandalismu. Minulou sobotu, která byla 22. v řadě, se jich po celé Francii sešlo 31.000 tisíc. Pořádkové služby zadržely desítky lidí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Co teď bude s Notre-Dame? Macron slibuje opravu do pěti let. Otázek je víc

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.