1 VYZNAMENÁNÍ PREZIDENTA

Unie českých spisovatelů ocenila Zemana. Cenu mu předal komunista Karel Sýs

, NOVÉ

Témata: ,

Prezident Miloš Zeman přebral Cenu Unie českých spisovatelů. Předat mu ji přišel předseda unie a komunistický básník Karel Sýs, o němž se v posledních dnech hovořilo v souvislosti s nominací na státní vyznamenání.

„Pan prezident obdržel na Pražském hradě Cenu Unie českých spisovatelů za občanskou odvahu,“ uvedl na svém Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Na fotografii pak zachytil Karla Sýse, který přišel cenu Zemanovi osobně předat.

V posledních dnech se spíše spekulovalo o tom, zdali má dostat Karel Sýs vyznamenání od Zemana. Spisovatele a básníka podpořila na udělení státního vyznamenání nejen hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a Piráti. Za svou uměleckou činnost levicový autor a novinář Sýs již jedno vyznamenání v minulosti dostal, a to titul zasloužilého umělce v roce 1989 od prezidenta Gustáva Husáka.

Sýs se otevřeně hlásí ke KSČM, v minulosti za tuto stranu kandidoval do Senátu. Za nominaci autora se následně omluvil místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal, který si podle svých slov kandidáta dostatečně neprověřil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte dále:

Chucpe pro Karla Sýse: lekce mladým Pirátům

„Udělal jsem chybu.“ Pirát Pikal se kaje za řád pro Sýse a „zabrušuje“

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.