1 BM24

Babišova koalice pro stavbu jaderných bloků

Poslední hodiny a dny přináší lehce matoucí a protichůdné výroky ministra průmyslu Tomáše Hünera ke stavbě nových atomových bloků. Nejdřív prohlásil, že je potřeba odložit rozhodování o rozdělení státní elektrárenské společnosti ČEZ, z níž by se atomová část měla vyčlenit do speciální plně státní firmy. Vedení ČEZ to původně chystalo už na valnou hromadu za měsíc. Hned poté ale Hüner říká, že chce do konce roku rozhodnout, kdo bude stavět a financovat nové bloky. Rozdělení firmy tomu přitom musí předcházet. ČEZ odmítá bez státních garancí a dotací nové bloky stavět. A ty dotace nemůžou mířit kvůli ochraně hospodářské soutěže jinam než do plně státní firmy. Všechny tři strany vznikající koalice mají velkou chuť atomový obchod uzavřít.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.