VIDEO: Homosexuálové unesli heterosexuálům potomka. A nejen to. Pozdvižení v dánské zoo

Tučňáci chtějí vlastní potomky

VIDEO: Homosexuálové unesli heterosexuálům potomka. A nejen to. Pozdvižení v dánské zooNové 1
Panorama

nin Echo24

Drama zažívají tučňáci v dánské Odense Zoo. Homosexuální pár se jim pokouší brát vejce, protože sami se o žádné starat nemůžou. Jednomu páru dokonce utekl s mládětem, rodiče na něj nejspíš chvilku nedávali pzor. Do sporu mezi ptáky museli nakonec zasáhnout chovatelé, píše na svém webu dánská státní televize TV2.

Homosexuální tučňáci si podle všeho mysleli, že je mládě zanedbávané a chtěli se o něj proto postarat. Opravdoví rodiče nechali malého tučňáka bez dozoru, podle všeho si matka šla zaplavat a otec nedával pozor, informovala TV2. Rodiče se nakonec potomka vydali hledat a došlo k roztržce. Závěr rozepře mezi oběma páry na video natočila chovatelka, která má tučňáky na starosti. Na záběrech vrátí mládě tučňáka původním rodičům.

Tučňáčí stejnopohlavní pár také měnil cizí vejce za kameny. Ošizené páry si ale krádeže všimly a párek homosexuálních tučňáků byl pak ostatními vyloučen ze skupiny. Chovatelé v zoo museli nakonec pár oddělit od ostatních, aby nebyla ničím narušena sezóna páření.

Chovatel z parku Polarland v severovýchodní Číně pro deník Austrian Times vysvětlil, že oba tučňáci mají přirozené nutkání stát se otci, ať už je jejich sexualita jakákoliv. „Jedna z povinností samců tučňáka je starat se o vejce. I když kladení vajec není pro tento pár biologicky možné, přírodní instinkt u nich přetrvává,“ vysvětlil chovatel pro rakouský deník. 

Oddělit je od ostatních ale za diskriminaci nepovažuje. „Musí být od ostatních odděleni, jinak je celá skupina rušena během času, kdy se líhnou mláďata,“ dodal chovatel.

S problémy se potýkají homosexuální opeřenci i v ostatních zoo. V Německu chovatelé vzbudili kontroverzi poté, co se pokusili z homosexuálních tučňáků udělat heterosexuální. Až ze Švédska jim přivezli dvě samičky, které se je měli pokusit "svést". Oba samci ale o samičky ani o změnu sexuality zájem nejevili a projekt tak nebyl dokončen. 

Ačkoliv se stejnopohlavní páry tučňáků u veřejnosti těší velké popularitě, homosexualita se projevuje u mnoha dalších zvířecích druhů, kromě savců a ptáků i u ryb nebo plazů.Tučňáci jsou známí jako společenští ptáci. Žijí převážně v monogamních vztazích, o vejce se starají oba partneři. 

Čtěte více: VIDEO: Hurikán nejen ničil a zabíjel. Jednu krávu naopak zachránil před jatkami