VIDEO: Hurikán nejen ničil a zabíjel. Jednu krávu naopak zachránil před jatkami

Video a foto uvnitř

VIDEO: Hurikán nejen ničil a zabíjel. Jednu krávu naopak zachránil před jatkamiNové 1
Panorama

nin Echo24

Hurikán Florence, který minulý týden tvrdě zasáhl Spojené státy a má na svědomí více jak 30 životů, jeden naopak, trochu paradoxně, zachránil. Krávu původně určenou na jatka vysvobodili ze zaplavené farmy dobrovolní záchranáři, původní majitel jim dovolil ji odvézt na záchrannou stanici.

Když se Mike Stura ze záchranné stanice Skylands Animal Sanctuary and Rescue dozvěděl o spoušti, kterou hurikán způsobil ve státě Severní Karolína, sedl do své dodávky a vyrazil do téměř 900 kilometrů vzdálené oblasti, aby pomohl zachraňovat opuštěná zvířata.

Na místě mu někdo ukázal video, ve kterém se několik krav snaží udržet nad vodou na nedaleké zaplavené farmě. „Vzal jsem si loď a jedna z místních se nabídla, že mi to místo ukáže, prý to tam zná. Pak jsme vyrazili,“ popsal začátek záchranné akce Stura pro server The Dodo.

Když dorazili na místo, některé z krav se úspěšně dostaly na verandu farmy, která byla nad vodou. Jedna z krav ale plavala poblíž zaplavené stodoly a měla velké potíže udržet se nad vodou. Po chvilce se Sturovi a jeho pomocníkům podařilo nasadit topící se krávě ohlávku a odtáhnout ji z hluboké vody.

Dostat zvíře do bezpečí ale nebylo lehké. Stura musel krávu vzít až ke své dodávce, která byla vzdálená pár kilometrů. Vyčerpané zvíře ale nebylo schopné ani chodit. „Holka ztratila moc energie při plavání a potom už jela jen na adrenalin. Jakmile jsme se dostali na místo, kde už voda nenadnášela její tělo, nemohla se udržet na nohou. Museli jsme ji nadzvedávat, ale byla dost těžká,“ vypověděl Stura. S pomocí dalších lidí se mu nakonec podařilo krávu dostat do suchého a slámou vystlaného přívěsu.

Kráva byla původně určená na jatka, podle Stury nebyla zvyklá na kontakt s lidmi. Po rychlé domluvě s farmářem, kterému zaplavená farma patří, se ukázalo, že pokud se Sturovi podaří nějaká zvířata zachránit, může si je nechat. Krávu si tedy dovezl zpátky do záchranné stanice v New Jersey.

Stura doufá, že kráva, pro kterou se stále hledá jméno, se spřátelí s další zachráněnou – krávu Babe spasil při loňském hurikánu Harvey.

Kromě krávy se Sturovi povedlo zachránit také tři štěňata, která zahlédl z auta u záplavové oblasti. „Byla vyzáblá, opuštěná a třásla se. Hned jak jsem zastavil auto, rozeběhla se ke mně,“ uvedl Stura pro server The Dodo.

Čtěte více: Starostou amerického města je retrívr Max. Lidé si jeho práci pochvalují

Muž v Praze napadl ženu kladivem, na útěku ho zadržel ho policejní pes Connor