1 Vražda Jána Kuciaka

Kauza Kuciak: Muž z policejního portrétu si vzal život

, AKTULIZOVÁNO

Témata: , ,

Muž z policejního portrétu, který v září zveřejnila slovenská prokuratura v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka, spáchal ve středu sebevraždu. Napsal to v pátek slovenský list Nový čas. Podle deníku byl muž ve skupině osob, které policie zadržela při raziích proti podezřelým z vraždy Kuciaka a jeho partnerky a které kriminalisté později propustili.

„Lékař na místě předběžně vyloučil cizí zavinění a pro přesné určení smrti nařídil vykonat pitvu,“ uvedlo pro slovenský server Aktuality.sk mluvčí místní policie Božena Bruchterová.

Nový čas uvedl, že mužem z identikitu byl čtyřiadvacetiletý Ronald R. Kriminalisté ho zadrželi spolu s jeho matkou, kterou deník označil za přítelkyni jednoho z obviněných v případu vraždy Kuciaka. Jeho jméno má být Miroslav Marček a měl dělat řidiče jednomu z dalších obviněných Tomáši Szabóovi.

Při zmiňovaných raziích policisté zadrželi také čtyři osoby, které následně obvinili z únorové vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že mezi obviněnými není skutečný objednavatel vraždy a nebyl mezi nimi ani Ronald R.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marian Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Policie dříve v tomto týdnu podnikla razie v Kočnerových objektech, což bez bližších podrobností zdůvodnila vyšetřováním násilné trestné činnosti.

Úkladná vražda

Oba mladé lidi zastřelil dosud neznámý pachatel 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla zastřelena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Střelec použil pistoli ráže devět milimetrů. „Zjištěné okolnosti nasvědčují tomu, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové byla vraždou úkladnou, profesionální, spáchanou na objednávku,“ uvedl dozorující prokurátor.

O dvojí vraždě se slovenská veřejnost dozvěděla 26. února. Kuciak pracoval pro server Aktuality.sk, psal o údajném propojení italské mafie na slovenské vládní špičky. Vražda otřásla Slovenskem, vyvolala největší demonstrace v zemi od pádu komunismu a vedla i k odstoupení ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchodu policejního prezidenta Tibora Gašpara.

Slovenská policie v kauze Kuciak prošetřuje v souvislosti se zveřejněním portrétu prošetřuje hned několik osob. Podle policejního prezidenta Milana Lučanského se se svými tipy přihlásilo ještě několik dalších lidí.

Čtěte také: Toman jako český Schindler, v čem jsou Piráti extremisté a jak vidí Fico Kuciakovu vraždu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.