1 Vražda Jána Kuciaka

Kauza Kuciak: Muž z policejního portrétu si vzal život

, AKTULIZOVÁNO

Témata: , ,

Muž z policejního portrétu, který v září zveřejnila slovenská prokuratura v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka, spáchal ve středu sebevraždu. Napsal to v pátek slovenský list Nový čas. Podle deníku byl muž ve skupině osob, které policie zadržela při raziích proti podezřelým z vraždy Kuciaka a jeho partnerky a které kriminalisté později propustili.

„Lékař na místě předběžně vyloučil cizí zavinění a pro přesné určení smrti nařídil vykonat pitvu,“ uvedlo pro slovenský server Aktuality.sk mluvčí místní policie Božena Bruchterová.

Nový čas uvedl, že mužem z identikitu byl čtyřiadvacetiletý Ronald R. Kriminalisté ho zadrželi spolu s jeho matkou, kterou deník označil za přítelkyni jednoho z obviněných v případu vraždy Kuciaka. Jeho jméno má být Miroslav Marček a měl dělat řidiče jednomu z dalších obviněných Tomáši Szabóovi.

Při zmiňovaných raziích policisté zadrželi také čtyři osoby, které následně obvinili z únorové vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že mezi obviněnými není skutečný objednavatel vraždy a nebyl mezi nimi ani Ronald R.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marian Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Policie dříve v tomto týdnu podnikla razie v Kočnerových objektech, což bez bližších podrobností zdůvodnila vyšetřováním násilné trestné činnosti.

Úkladná vražda

Oba mladé lidi zastřelil dosud neznámý pachatel 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla zastřelena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Střelec použil pistoli ráže devět milimetrů. „Zjištěné okolnosti nasvědčují tomu, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové byla vraždou úkladnou, profesionální, spáchanou na objednávku,“ uvedl dozorující prokurátor.

O dvojí vraždě se slovenská veřejnost dozvěděla 26. února. Kuciak pracoval pro server Aktuality.sk, psal o údajném propojení italské mafie na slovenské vládní špičky. Vražda otřásla Slovenskem, vyvolala největší demonstrace v zemi od pádu komunismu a vedla i k odstoupení ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchodu policejního prezidenta Tibora Gašpara.

Slovenská policie v kauze Kuciak prošetřuje v souvislosti se zveřejněním portrétu prošetřuje hned několik osob. Podle policejního prezidenta Milana Lučanského se se svými tipy přihlásilo ještě několik dalších lidí.

Čtěte také: Toman jako český Schindler, v čem jsou Piráti extremisté a jak vidí Fico Kuciakovu vraždu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.