1 požár u železnice

Hasiči stále dohašují požár u trati na Ústí. Vlaky a auta jezdí

NOVÉ

Témata: , ,

Omezení na železničním koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem kvůli středečního rozsáhlému požáru dnes navečer skončila. Zásah hasičů ale v obtížně nepřístupném terénu u Litochovic pokračuje. Stále se objevují drobná ohniska, řekl kolem 19:00 mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

„Jak procházíme požářiště, tak tu a tam nacházíme žhavé kousky a dohašujeme. Než toto vše zmizí, tak velitel zásahu nemůže považovat požár za zlikvidovaný,“ uvedl Rudolf.

Menší ohniska v obtížně přístupném terénu dohašují hasiči od rána, přes den jim v tom pomáhal vrtulník. „Už jsme ho odvolali a železnice je stoprocentně spuštěná,“ dodal mluvčí hasičů. Kvůli zásahu bylo přes den vypnuté trakční vedení a místo elektrifikovaných lokomotiv tahaly vlakové soupravy motorové vozy. Spoje nabíraly desítky minut zpoždění a některé vlaky byly nahrazeny autobusy. Provoz na silnici dnešní dohašování požáru neovlivnilo.

Hořet začalo ve středu dopoledne, oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od kolejového vozidla. Železniční koridor byl kvůli požáru uzavřený ve středu 12 hodin a nemohla jezdit ani auta po silnici. Evakuace lidí nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn. Pod kontrolu dostali hasiči požár ve středu večer. Provoz na silnici mezi oběma městy obnovila policie ve středu před 21:00 a kolem 22:30 také provoz po železničním koridoru.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 150 hasičů a vrtulník v akci: rozsáhlý požár na severu Čech zastavil vlaky i auta


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.