1 Spor o fotky s imámkou

Imámka viní dánského poslance z vydírání. Hrozil, že zveřejní její intimní fotky

, NOVÉ

Témata: , ,

Zakladatelka první skandinávské ženské mešity Sherin Khankanová obvinila konzervativního poslance Nasera Khadera z vyhrožování. Poslanec podle ní chtěl zveřejnit intimní fotky, které mu poslala během jejich krátkého romantického vztahu v letech 1999-2000. Uvedl to server Berlingske.

Soukromá zpráva, kterou Khader poslal Khankanové, a jejíž obsah imámka zveřejnila, svědčí o vyhrožování v souvislosti s jejich sporem ohledně financování projektu Exitcirclen. Ten pomáhá obětem nábožensky motivovaného fyzického a psychického násilí. Konzervativní poslanec Khader se proti projektu dlouhodobě vymezuje a pokouší se zrušit jeho státní financování.

Khankanová je jedním z nejuznávanějších dánských odborníků na otázky Středního východu a je otevřeným kritikem některých prvků islámu. Obviněný Khader projekt ženské mešity od počátku kritizoval.

„Včera jsem toho v krabici našel dost včetně fotografií, které jsme společně pořídili v roce 2000 v Lundu a modelové fotografie, kterou jste mi poslala v roce 1999. Nechcete přestat lhát?“ stálo podle dánské verze serveru The Local v textu zprávy.

Khader po jejím zveřejnění odmítl, že imámce vyhrožuje a řekl serveru Berlingske, že by měla „skončit s manipulací a kňouráním“. Později zveřejnil na svém facebookovém profilu svou verzi vzájemné korespondence. Podle jeho tvrzení se o intimní fotografie nejedná.

„Je oportunistické a cynické, že se (Khankanová – pozn.red.) pokouší dát to pod #metoo a „porno-pomstu“,“ uvedl. Ministr spravedlnosti a šéf dánské konzervativní strany Søren Pape Poulsen si chce s Khaderem o případu promluvit.

„Myslím, že je to všechno nešťastná věc a zdá se, že jde především o osobní drama mezi Naserem Khaderem a Sherin Khankanovou, které, jak se zdá, překročilo všechny meze,“ řekl podle serveru Local v písemném prohlášení.

Čtěte také:

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.