1 v neděli s Ruskem o bronz

Prohru s Kanadou sledovaly na Staroměstském náměstí tisíce lidí

, nové

Témata:

Pražské Staroměstské náměstí dnes večer zaplnily tisíce fanoušků, aby na velkoplošné obrazovce sledovaly semifinále hokejového MS s Kanadou. Češi na Kanadu nestačili a prohráli 1:5. Společně se fandilo i na mnoha jiných místech v ČR. Po skončení utkání se publikum na Staroměstském náměstí i přes prohru loučilo potleskem. .

Fanoušci po utkání neskrývali zklamání. „Měli jsme spoustu šancí, ale gól z toho nikdy nebyl. No nic, v neděli budeme fandit o bronz,“ komentoval výsledek posmutnělý Radek, který s manželkou přijel z Modřan.

Během zápasu fandové v Praze český tým na dálku vydatně povzbuzovali skandováním: „Češi, Češi“, „My chceme gól“.

Diváci, z nichž byla velká část oblečená do dresů českého národního týmu, se na náměstí začali scházet již více než hodinu před zápasem. Od 18:00 hodin byl pro ně pod obrazovkou o rozměrech pět krát devět metrů připravený zábavní program se soutěžemi. Plochu před obrazovkou, která je natočená směrem k Týnskému chrámu, lemovaly stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Akce vyjde na 1,136.000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu.

Na Staroměstském náměstí bude přímý přenos z MS vysílán i v neděli. Od 15:45 je plánován zápas o třetí místo, v němž se Češi utkají s reprezentací Ruska. Kanada se v neděli utká o zlato s finskou reprezentací.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.