1 70. narozeniny

„Talent z popového Olympu“. Putin poblahopřál Alle Pugačovové

, NOVÉ

Témata: , ,

Ruský prezident Vladimir Putin poblahopřál k narozeninám zpěvačce Alle Pugačovové, která v pondělí slavila sedmdesátiny. „Talent a neobyčejné pěvecké schopnosti, výrazný umělecký temperament a pracovitost Vás dostaly na popový Olymp a vydobyly opravdu všelidovou slávu,“ citoval Kreml z prezidentovy gratulace.

Putin také ocenil osobní zpěvaččin přínos k rozvoji hudebního umění i její vliv na osud dalších hudebních talentů, kterým otevřela cestu na pódia. Pugačovová jim bude navždy měřítkem profesionality a oddanosti svému poslání, dodal.

V narážce na sovětský hudební film Žena, která zpívá (v něm si Pugačovová zahrála hlavní roli), ruská redakce BBC v pondělním medailonku označila stálici ruského popu za „ženu, která zpívá; a zpívá; a zpívá“, a to už od svých šestnácti, kdy poprvé veřejně vystoupila.

To bylo ještě v roce 1965, kdy začínající zpěvačka hostovala v programu moskevské estrády. Od těch dob mnohokrát změnila svůj vzhled i styl, zůstala však jednou z nejpopulárnějších zpěvaček v Rusku a tvůrčí dlouhověkostí šokovala své obdivovatele.

Pugačovová svého času zazpívala na hudebním festivalu Bratislavská lyra v někdejším Československu a její tehdejší hit se dočkal i české verze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTO: Vaše vláda končí, objevilo se u ministerstev i Hradu. Finále Hry o trůny začíná

Katyně v Počernicích aneb Kohout jako Havel

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.