„Talent z popového Olympu“. Putin poblahopřál Alle Pugačovové

70. narozeniny

„Talent z popového Olympu“. Putin poblahopřál Alle PugačovovéNOVÉ
Alla Pugačovová Foto:

FOTO: Wikimedia Commons / Serge Serebro, Vitebsk Popular News

Svět

Echo24

Ruský prezident Vladimir Putin poblahopřál k narozeninám zpěvačce Alle Pugačovové, která v pondělí slavila sedmdesátiny. „Talent a neobyčejné pěvecké schopnosti, výrazný umělecký temperament a pracovitost Vás dostaly na popový Olymp a vydobyly opravdu všelidovou slávu,“ citoval Kreml z prezidentovy gratulace.

Putin také ocenil osobní zpěvaččin přínos k rozvoji hudebního umění i její vliv na osud dalších hudebních talentů, kterým otevřela cestu na pódia. Pugačovová jim bude navždy měřítkem profesionality a oddanosti svému poslání, dodal.

V narážce na sovětský hudební film Žena, která zpívá (v něm si Pugačovová zahrála hlavní roli), ruská redakce BBC v pondělním medailonku označila stálici ruského popu za „ženu, která zpívá; a zpívá; a zpívá“, a to už od svých šestnácti, kdy poprvé veřejně vystoupila.

To bylo ještě v roce 1965, kdy začínající zpěvačka hostovala v programu moskevské estrády. Od těch dob mnohokrát změnila svůj vzhled i styl, zůstala však jednou z nejpopulárnějších zpěvaček v Rusku a tvůrčí dlouhověkostí šokovala své obdivovatele.

Pugačovová svého času zazpívala na hudebním festivalu Bratislavská lyra v někdejším Československu a její tehdejší hit se dočkal i české verze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTO: Vaše vláda končí, objevilo se u ministerstev i Hradu. Finále Hry o trůny začíná

Katyně v Počernicích aneb Kohout jako Havel