FOTO: Vaše vláda končí, objevilo se u ministerstev i Hradu. Finále Hry o trůny začíná

Seriálový fenomén

FOTO: Vaše vláda končí, objevilo se u ministerstev i Hradu. Finále Hry o trůny začínáNOVÉ
Před budovami ministerstev se objevil také nápis "Vaše vláda končí 15. dubna", odkazující na premiéru osmé řady. Video najdete v článku Foto:

FOTO: HBO EUROPE

12
Panorama
Echo24
Sdílet:

Bláznění fanoušků okolo seriálového fenoménu Hra o trůny (Game of Thrones) začíná naplno. Pondělní premiéře předcházely doprovodné události po celé Praze. Na nedělní derby Sparta-Slavie například dohlíželi ozbrojení členové Noční hlídky, před budovami všech ministerstev i Pražského hradu se objevily nápisy „Vaše vláda končí 15. dubna“. Večer se také chystá slavnostní promítání v kině za přítomnosti jednoho z herců.

Před budovami všech českých ministerstev, vybraných vysokých škol i na Pražský hrad se objevily také nápisy „Vaše vláda končí 15. dubna“. Reklamní slogan tak chtěl v minulém týdnu upozornit na premiéru osmé řady Her o trůny. „Končí zákon a pořádek, přicházejí nemrtví a v čele jejich armády stojí obávaný Noční král,“ vysvětluje HBO. Právě Noční král (Night King) se rovněž stal motivem projekce u Pražského metronomu na Letné, která byla ke zhlédnutí o víkendu.

Závěrečná série populárního seriálu, která vychází z knižní ságy amerického spisovatele George R. R. Martina, odstartovala v pondělí ve 3 ráno našeho času. Ačkoliv má osmá řada pouhých šest dílů, jejich stopáž je o poznání delší a internetová fóra se již plní prvními reakcemi diváků, kteří si nařídili budíček, aby si nenechali ujít premiéru posledního boje o Železný trůn. Tomu všemu ale předcházely doprovodné akce po celé Praze.

Na fanoušky sportu i seriálu čekal nástup fotbalových týmů v doprovodu postav z Noční hlídky (Night‘s Watch) a Svobodných lidí (Free Folks) za zvuku seriálové melodie a tematické fanouškovské choreo. Nejsledovanější a nejočekávanější seriál současnosti se tak prolnul s nejsledovanějším a nejočekávanějším zápasem o pražský fotbalový trůn.

V pondělí se pak Noční hlídka prošla městem i společně s vlky. Postavy z Noční hlídky budou dělat nábor, odpoledne zakotví před CineStar Anděl, kde se budou fotografovat s fanoušky na Železném trůnu. „Ten bude k dispozici na pondělní slavnostní premiéře pro fanoušky,“ dodává Pavla Brožková z HBO Europe.

Promítání je naplánované  na 20:00 a zúčastní se ho herec Christian Vit, který je také hlavním porotcem na letošním festivalu Finále Plzeň. Jde o evropského herce, který ztvárnil vedlejší roli dornského velitele hlídky v páté sérii, konkrétně v epizodě s názvem Sons of the Harpy. Další výrazné role ztvárnil v seriálech Okouzlení, The Job Lot nebo Bez hranic (Crossing Lines).

Co epizoda, to náklady ve výši 15 milionů

Režisér seriálu Alan Taylor uvedl pro magazín DigitalSpy, že jeden díl vyjde zhruba na 15 milionů dolarů, což z Hry o trůny dělá nejdražší seriál vůbec. Přitom v úplných začátcích, tedy v roce 2010, měli producenti seriálu velmi omezený budget na kulisy i herce. Jde o tak populární fenomén, že se již nyní počítá s novými sériemi, které se zaměří na jiné dějové linie i z období před aktuálním bojem o Železný trůn.

Seriál vychází z knižní ságy Písně ohně a ledu od George R. R. Martina, který ji ovšem nedokončil. Již nyní se příběh seriálu odklonil od původní knižní předlohy, řada fanoušků Her o trůny tak čeká, nakolik se budou konce lišit. Sedmdesátiletý Martin ale teprve dokončuje předposlední knihu Vichry zimy (The Winds of Winter), teprve Sen o jaru (A Dream of Spring) následně ukončí celou ságu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Pražský tramvaják youtuberem. Takhle vypadá práce řidiče MHD

Globální výpadek sociálních sítí. Facebook, Instagram i WhatsApp nefungovaly přes dvě hodiny

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články