1 „Pomáhat a chránit"

Policista kradl peníze zadrženým zlodějům. Celkem přes čtvrt milionu korun

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Ukradl prázdné šeky mrtvému a vypsal sám sobě částku, nebo si přivlastnil peníze zabavené zlodějům ve vazbě. Londýnský soud Southwark Crown Court uložil policistovi Robertu Wardovi dvouletý trest za mřížemi a pokutu v celkové výši přes 170 tisíc korun, informuje server The Independent.

Metropolitní policie postavila Roberta Warda mimo službu a začala ho vyšetřovat poté, co se loni v květnu ukázalo, že z policejní stanice v Edmontonu ukradl v přepočtu přes 230 tisíc korun. Během vyšetřování policie odhalila i další Wardovy krádeže. Od září roku 2016 bral zabavenou hotovost zločinců, kteří byli vzati do vazby.

Loni v lednu zase ukradl dva prázdné šeky z domu, kde policie našla mrtvého muže. Následně si sám vypsal částku přes 115 tisíc korun. Catherine Roperová ze složky Directorate of Professional Standards uvedla, že chování Warda kleslo hodně hluboko. „Takové případy, přestože jsou extrémně vzácné, podkopávají důvěru veřejnosti v policejní činnost,“ uvedla.  

Robert Ward se k činům přiznal a londýnský soud Southwark Crown Court ho odsoudil k dvouletému trestu odnětí svobody a pokuty 115 tisíc korun jako kompenzaci pozůstalým Petera Jonese, kterému Ward ukradl šeky, a dalších 57 tisíc korun metropolitní policii.  

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.