Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce

Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalceNOVÉ
Svět

nepokoje v Německu

Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce. Jeden z nich se odehrál v Sasku, druhý v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Podobné případy sice ve spolkové republice nejsou výjimečné, ale nyní se jim kvůli dění ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice) věnuje zvýšená pozornost.

V saské obci Sebnitz, která leží na českých hranicích, se terčem útoku, který má zřejmě xenofobní pozadí, stal 20letý Syřan. Neznámý muž ho tam napadl železným řetězem a přitom volal „cizinci pryč“. Mladý Syřan utrpěl zranění hlavy.

Další případ se podle serveru nordkurier.de odehrál v obci Demmin na severovýchodě Německa, kde dvojice mužů v noci na dnešek mlátila na dveře a okna bytu syrské rodiny a přitom křičela, že jeho obyvatelé mají „vypadnout a vrátit se zpět do své země“. V té době v bytě byl 13letý chlapec, jeho matka a 14letá dívka. Jednomu z mužů se podařilo do bytu proniknout a vyděsit mladého chlapce, který utrpěl šok. Matka pak muže dokázala z bytu vytlačit.

Loni se v Německu podle neziskových organizací Amadeu Antonio Stiftung a Pro Asyl událo zhruba 1700 trestných činů proti uprchlíkům, tedy v průměru více než 4,6 každý den. Nyní se ale podobná překročení zákona kvůli demonstracím a výpadům proti běžencům v Chemnitzu sledují více. Protesty v tomto čtvrtmilionovém městě vyvolala koncem srpna vražda pětatřicetiletého Němce, z niž jsou podezřelí tři běženci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Migrace je matkou všech problémů,“ řekl Seehofer k dění v Chemnitzu

Vyšetřovatelé pátrají po třetím podezřelém z vraždy v Chemnitzu

Související články