1 nepokoje v Německu

Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce

NOVÉ

Témata: , , ,

Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce. Jeden z nich se odehrál v Sasku, druhý v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Podobné případy sice ve spolkové republice nejsou výjimečné, ale nyní se jim kvůli dění ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice) věnuje zvýšená pozornost.

V saské obci Sebnitz, která leží na českých hranicích, se terčem útoku, který má zřejmě xenofobní pozadí, stal 20letý Syřan. Neznámý muž ho tam napadl železným řetězem a přitom volal „cizinci pryč“. Mladý Syřan utrpěl zranění hlavy.

Další případ se podle serveru nordkurier.de odehrál v obci Demmin na severovýchodě Německa, kde dvojice mužů v noci na dnešek mlátila na dveře a okna bytu syrské rodiny a přitom křičela, že jeho obyvatelé mají „vypadnout a vrátit se zpět do své země“. V té době v bytě byl 13letý chlapec, jeho matka a 14letá dívka. Jednomu z mužů se podařilo do bytu proniknout a vyděsit mladého chlapce, který utrpěl šok. Matka pak muže dokázala z bytu vytlačit.

Loni se v Německu podle neziskových organizací Amadeu Antonio Stiftung a Pro Asyl událo zhruba 1700 trestných činů proti uprchlíkům, tedy v průměru více než 4,6 každý den. Nyní se ale podobná překročení zákona kvůli demonstracím a výpadům proti běžencům v Chemnitzu sledují více. Protesty v tomto čtvrtmilionovém městě vyvolala koncem srpna vražda pětatřicetiletého Němce, z niž jsou podezřelí tři běženci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Migrace je matkou všech problémů,“ řekl Seehofer k dění v Chemnitzu

Vyšetřovatelé pátrají po třetím podezřelém z vraždy v Chemnitzu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.