1 KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Přední evropští politici přijedou do Prahy diskutovat o vývoji EU

17. října se v pražském DOXU bude konat konference „Výzvy EU 2018“. Účast na debatách o budoucím vývoji v evropském prostoru přislíbili přední evropští politici – maďarská ministryně pro záležitosti rodiny a mládeže Katalin Novák, členové Evropského parlamentu Michael Gahler, Albert Dess, Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda, dále například z Německa Joachim Unterländer, z Itálie Maurizio Lupi a z Rakouska Gudrun Kugler. Na konferenci vystoupí též přední tuzemští experti: Marek Mora, člen bankovní rady ČNB, bývalý ministr financí Ivan Pilip a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Zúčastnit se může každý, stačí se zdarma registrovat na http://www.vyzvy2018.eu/.

Konference „Výzvy EU“ odstartuje v centru současného umění DOX ve středu 17. října v 10 hodin. Přednášející se budou zabývat tématy a problémy současného fungování Evropské unie. Setkání má za cíl podnítit nové myšlenky a rozvinout diskuzi. Po úvodu je program rozdělen do tří bloků:

1. Solidarita nebo konkurenceschopnost v EU

Země evropského hospodářského prostoru jsou vystaveny permanentnímu konkurenčnímu boji. Firmy, které na volném trhu EU obstojí, bývají připraveny na tvrdou mezinárodní soutěž. K velkým evropským tématům však patří vedle konkurenceschopnosti i solidarita.

2. Investice do budoucnosti

Budoucí prosperita je z velké části ovlivněna uskutečněnými investicemi. Koncentrace na investice a vidinu budoucích příjmů ale často upírá pozornost od rodiny. Přitom rodina je jedním z hlavních aktérů tvořící budoucí prosperitu naší společnosti. Bez dostatečného počtu dětí ekonomický růst našich zemí významně zpomalí a může dokonce havarovat celý penzijní systém.

3. Subsidiarita a evropská integrace

Subsidiarita je pravidlem, na které se především v období překotného rozvoje krizové spolupráce v EU zapomíná. Současným trendem je rychlé jednání především na vládní a státní úrovni. A přitom subsidiarita je zásadní pojistkou proti zbytečné centralizaci EU, která vrací prostor občanům a jejich iniciativě.

Konferenci pořádá Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s Wilfried Martens Centre for European Studies a Hanns Seidel Stiftung.

 


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.