1 BREXIT

Do Británie utekli před Hitlerem, kvůli brexitu teď chtějí zpátky ‚domů‘ – do bývalé říše

, NOVÉ

Témata: , , ,

S blížícím se brexitem žádá čím dál tím více Němců, kteří přijali britské občanství, o repatriaci do vlasti. Většina žádostí pak pochází od rodin či potomků těch, kteří Německo opustili, protože je za časů třetí říše perzekvoval nacistický režim. O situaci informuje německá Deutsche Welle.

Po britském referendu o vystoupení z Evropské unie došlo k dramatickému nárůstu žádostí o repatriaci. Zatímco v roce 2015 bylo takových žádostí pouze 56, roku 2016, v němž se uskutečnilo referendum, stoupl počet žádostí na 760. Do současnosti se pak nahromadilo více než 3 700 takových žádostí.  

Téměř 3,5 tisíce z žádostí se odvolává na článek německé ústavy, podle nějž někdejší občané Německa (a jejich potomci), kteří byli zbaveni občanství z důvodů politických, rasových nebo náboženských, mají nárok na jeho obnovu.

Z Německa uprchly před či v průběhu druhé světové války do Británie desetitisíce Židů ze strachu před nacistickým režimem. Kromě nich sem emigrovala řada uprchlíků z politické opozice, homosexuálně orientovaných lidí či Romů.


Čtěte dále: Překotná, nejasná brexitovština. Merkelová projevu Mayové v Bruselu nerozuměla

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.