1 BREXIT

Do Británie utekli před Hitlerem, kvůli brexitu teď chtějí zpátky ‚domů‘ – do bývalé říše

, NOVÉ

Témata: , , ,

S blížícím se brexitem žádá čím dál tím více Němců, kteří přijali britské občanství, o repatriaci do vlasti. Většina žádostí pak pochází od rodin či potomků těch, kteří Německo opustili, protože je za časů třetí říše perzekvoval nacistický režim. O situaci informuje německá Deutsche Welle.

Po britském referendu o vystoupení z Evropské unie došlo k dramatickému nárůstu žádostí o repatriaci. Zatímco v roce 2015 bylo takových žádostí pouze 56, roku 2016, v němž se uskutečnilo referendum, stoupl počet žádostí na 760. Do současnosti se pak nahromadilo více než 3 700 takových žádostí.  

Téměř 3,5 tisíce z žádostí se odvolává na článek německé ústavy, podle nějž někdejší občané Německa (a jejich potomci), kteří byli zbaveni občanství z důvodů politických, rasových nebo náboženských, mají nárok na jeho obnovu.

Z Německa uprchly před či v průběhu druhé světové války do Británie desetitisíce Židů ze strachu před nacistickým režimem. Kromě nich sem emigrovala řada uprchlíků z politické opozice, homosexuálně orientovaných lidí či Romů.


Čtěte dále: Překotná, nejasná brexitovština. Merkelová projevu Mayové v Bruselu nerozuměla

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.