Češi mají být vlastenci hrdí na český pas a korunu, řekl Topolánek

Prezidentské volby 2018

Češi mají být vlastenci hrdí na český pas a korunu, řekl TopolánekNOVÉ
Domov

Michaela Cápová

Češi mají být vlastenci hrdí na českou korunu a pas, myslí si Mirek Topolánek. Kandidát na prezidenta a bývalý předseda ODS to řekl během tiskové konference na téma domácí politika s podtitulem „Za svobodu se musí bojovat“. Dále prohlásil, že by jako prezident chtěl pomáhat dětem, seniorům, hendikepovaným a živnostníkům. Drobné podnikatele dokonce označil za nejvíc šikanovanou skupinu.

Topolánek by jako prezident podporoval v Češích hrdost a zdravé vlastenectví. „Každý člověk se musí cítit být členem svobodného a hrdého národa. Každý musí cítit, že stát podporuje ty pracovité lidi. Každý musí cítit, že stát chrání jeho rodinu, jeho bezpečnost, suverenitu státu. Každý musí cítit, že mu stát funguje a zaručuje práva a svobody,“ řekl Topolánek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dodal, že občané podle něj mají pocit, že se na ně stát vykašlal. „Podpořím lidi, kteří pracují, chtějí pracovat a nemohou pracovat. Nepodpořím černé pasažéry a parazity. Chci, aby stát podpořil šikovné a pracovité lidi a rodiny s dětmi. O ty doma se musíme postarat především,“ řekl s tím, že pro děti, seniory nebo hendikepované, tedy pro lidi, kteří si nemohou pomoci sami, „to dělá“.

Topolánek také mluvil o tom, že skupina, která je podle něj nejvíce ohrožená, jsou živnostníci. „Ta šikana dosahuje téměř třídního boje. Žádná skupina si nezaslouží šikanu ze strany státu,“ dodal.

„Budu dávat pozor, aby posilování naší bezpečnosti nebylo na úkor naší svobody,“ uvedl dále Topolánek. Chce taky, aby byl hlas České republiky ve světě slyšet, aby Češi byli pyšní na českou korunu i český pas, díky kterému mohou navštívit 152 států světa bez víza.

Kromě toho mluvil Topolánek i o nutnosti efektivní české ekonomika, využívání inovací nebo podpoře veřejného školství, které „ve srovnání OECD neustále klesá“. „Chci, aby studenti absolvovali Erasmus nebo Erasmus+. Aby jim stát umožnil studovat venku,“ uvedl Topolánek.

Podle Topolánka je také důležité, aby mělo Česko bojeschopnou armádu. „Bezpečnost není zadarmo. Chci, abychom měli alespoň 30 tisíc vojáků. Chci mít silnou armádu, která nás bude chránit proti terorismu i kybernetickým útokům,“ prohlásil kandidát na prezidenta, podle kterého je i důležité to, aby mělo Česko aktivnější zálohy, připravilo se na nové metody vedení války a více plnilo závazky vůči NATO.

Topolánek chce podporovat právní stát, garantovat Čechům kontinuitu polistopadového vývoje a každému zaručit mít právo na to být offline. „Máme nezaslouženě nízké důchody. Za největší prohru své politické kariéry považuji to, že se mi nepodařilo prosadit skutečnou důchodovou reformu. Byť moje vláda přidala důchodcům nejvíc ze všech vlád před ní i po ní,“ řekl Topolánek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

„Nechci euro, ale chci setrvávat v EU.“ Topolánek zahájil kampaň

Vrcholná politika není pro chovance klášterní školy, vzkázal Topolánek Drahošovi

Topolánek vrací úder: „Zeman měl ve vězení Snopkovou a Svobodu, já Dalíka. Je to 2:1 pro Miloše,” prohlásil