1 Obchod s chráněnými zvířaty

Začal soud s organizátory „tygřích jatek“. Jeden z nich vycestoval do Vietnamu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Pouze dva obžalovaní stanuli v pondělí před Okresním soudem v České Lípě na začátku procesu kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Třetí obžalovaný, sedmapadesátiletý Xuan Vu Le, podle soudkyně Lucie Homolkové vycestoval do Vietnamu a dosud se nevrátil. Soudkyně rozhodla, že jeho případ se bude projednávat samostatně.

Soud začal čtením obžaloby. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty obžalovaným hrozí trest do pěti let vězení. Vietnamec podle policie trestnou činnost organizoval a hotové produkty zpracované z těl tygrů prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Obžalovanými jsou kromě Vietnamce také sedmašedesátiletý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek, a pětatřicetiletý preparátor Miloš Hrozínek, který na soud čekal ve vazbě.

Podle zjištění policie zvířata dodával Berousek a preparátor tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Vietnamec produkty, které jsou v jeho komunitě velmi žádané, a proto dobře zpeněžitelné, odebíral. U preparátora našli policisté mrtvého tygra střeleného do oka a krku, aby střela neporušila cennou kůži.

Policie při domovních prohlídkách zajistila také čtyři kůže, tygří drápy a další tygří produkty včetně masoxu a tygřího vína. Našla i sadu varných nádob a forem používaných pro výrobu produktů tradiční asijské medicíny z částí tygřích těl a zajistila přes 1,8 milionu korun v hotovosti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ministerstvo práce selhalo při IT zakázkách, tvrdí NKÚ. Podává na resort dvě žaloby

Stát pro D1 vybral špatnou firmu, míní Stanjura. Ťok přiznal, že se oprava prodraží

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.