1 Týdeník Echo

Kdo porazí Babiše? České zdravotnictví nad propastí? Na Hradě chyběl Minařík

NOVÉ

Témata:

Obálka nového čísla Týdeníku Echo hlásí: Piráti dobývají území ODS. Lenka Zlámalová svůj článek nazvala Konkurz na Babišova vyzývatele. „Velmi zjednodušeně lze říct, že míra zdrženlivosti a přilnavosti k Andreji Babišovi je u Pirátů a ODS podobná. Piráti jsou s hnutím v koalici třeba v Ostravě, Opavě nebo v Praze 5. Občanští demokraté jdou s Babišem třeba v Pardubicích, Liberci, Ústí nad Labem či v Praze 2.“

Autorka nedělá předčasné závěry, avšak ví, že mezi dvěma jmenovanými stranami se v parlamentu i velkých městech odehraje souboj o to, kdo roli Babišova vyzývatele v příštích volbách do Poslanecké sněmovny (2021) zvládne lépe.  

V článku Podivuhodný byznys profesora Dungla se Petr Holub zabývá mediálním obviněním proslulého ortopeda: „Teď mohou zničit každého. V tomhle systému už nemá cenu pracovat, zní dnes obvyklý povzdech z prostředí vysokého managementu nemocnic. O budoucnosti zdravotnictví už pochybují ti, kdo z něho po listopadu 1989 vytvořili nejlepší systém v bývalé komunistické zóně, svými výkony srovnatelný se zeměmi na Západě. Neodbytný pocit, že je zdravotnictví nad propastí, vzbudila jediná zpráva na webu iDnes.cz. Text s názvem ,Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna‘ se odvolává na kontrolu ministerstva zdravotnictví v pražské Nemocnici Na Bulovce a obviňuje věhlasného lékaře Pavla Dungla.“ A k jakým závěrům autor analýzy dospívá? Přečtěte si je v Týdeníku Echo č. 44.

Dva texty se věnují vojenské tematice, jednak Salon Týdeníku Echo, v němž spolu hovořili Tomáš Pojar, Lubomír Zaorálek a Emil Aslan (Proč v Afghánistánu „neztrácet tvář“?), jednak Raketová hra velmocí, úvaha Lukáše Visingra nad slovy Donalda Trumpa o vypovězení smlouvy sjednané kdysi Gorbačovem a Reaganem o likvidaci raket středního doletu.

Směřujeme k vyvanutí a měli bychom si to přiznat, říká v obsáhlém rozhovoru s Jiřím Peňásem filozof a biolog Stanislav Komárek. 

Sarkastický fejeton o někdejším agentovi Pavlu Minaříkovi napsal do svého seriálu Postavy (v těchto dnech dostal i knižní podobu) Ondřej Štindl, vraceje se do atmosféry hradní oslavy 28. října: „Jeden příběh ale v ten slavný den vyprávěn nebyl, a přitom právě toho večera být vyprávěn měl, zapadal do konceptu oslav výročního dne, mohl jej korunovat. Nezazněl však, jaká to škoda, snad bude vbrzku napravena, přijdou jiná jubilea, jiné svátky. Kapitán Pavel Minařík. Nezapomeňme na něj.“

Aktuální číslo Týdeníku Echo je také bohatší o 32 stran přílohy Auta & rodina. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Digitální Týdeník Echo + komentáře Echo24.cz

od 199 Kč

Získejte plnou verzi jedinečných komentářů, esejí, exkluzivní analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi a další klíčové texty Echo24.cz

Více info

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.