1 Týdeník Echo

Kdo porazí Babiše? České zdravotnictví nad propastí? Na Hradě chyběl Minařík

NOVÉ

Témata:

Obálka nového čísla Týdeníku Echo hlásí: Piráti dobývají území ODS. Lenka Zlámalová svůj článek nazvala Konkurz na Babišova vyzývatele. „Velmi zjednodušeně lze říct, že míra zdrženlivosti a přilnavosti k Andreji Babišovi je u Pirátů a ODS podobná. Piráti jsou s hnutím v koalici třeba v Ostravě, Opavě nebo v Praze 5. Občanští demokraté jdou s Babišem třeba v Pardubicích, Liberci, Ústí nad Labem či v Praze 2.“

Autorka nedělá předčasné závěry, avšak ví, že mezi dvěma jmenovanými stranami se v parlamentu i velkých městech odehraje souboj o to, kdo roli Babišova vyzývatele v příštích volbách do Poslanecké sněmovny (2021) zvládne lépe.  

V článku Podivuhodný byznys profesora Dungla se Petr Holub zabývá mediálním obviněním proslulého ortopeda: „Teď mohou zničit každého. V tomhle systému už nemá cenu pracovat, zní dnes obvyklý povzdech z prostředí vysokého managementu nemocnic. O budoucnosti zdravotnictví už pochybují ti, kdo z něho po listopadu 1989 vytvořili nejlepší systém v bývalé komunistické zóně, svými výkony srovnatelný se zeměmi na Západě. Neodbytný pocit, že je zdravotnictví nad propastí, vzbudila jediná zpráva na webu iDnes.cz. Text s názvem ,Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna‘ se odvolává na kontrolu ministerstva zdravotnictví v pražské Nemocnici Na Bulovce a obviňuje věhlasného lékaře Pavla Dungla.“ A k jakým závěrům autor analýzy dospívá? Přečtěte si je v Týdeníku Echo č. 44.

Dva texty se věnují vojenské tematice, jednak Salon Týdeníku Echo, v němž spolu hovořili Tomáš Pojar, Lubomír Zaorálek a Emil Aslan (Proč v Afghánistánu „neztrácet tvář“?), jednak Raketová hra velmocí, úvaha Lukáše Visingra nad slovy Donalda Trumpa o vypovězení smlouvy sjednané kdysi Gorbačovem a Reaganem o likvidaci raket středního doletu.

Směřujeme k vyvanutí a měli bychom si to přiznat, říká v obsáhlém rozhovoru s Jiřím Peňásem filozof a biolog Stanislav Komárek. 

Sarkastický fejeton o někdejším agentovi Pavlu Minaříkovi napsal do svého seriálu Postavy (v těchto dnech dostal i knižní podobu) Ondřej Štindl, vraceje se do atmosféry hradní oslavy 28. října: „Jeden příběh ale v ten slavný den vyprávěn nebyl, a přitom právě toho večera být vyprávěn měl, zapadal do konceptu oslav výročního dne, mohl jej korunovat. Nezazněl však, jaká to škoda, snad bude vbrzku napravena, přijdou jiná jubilea, jiné svátky. Kapitán Pavel Minařík. Nezapomeňme na něj.“

Aktuální číslo Týdeníku Echo je také bohatší o 32 stran přílohy Auta & rodina. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.