1 Odsouzení hříšného mnicha

Thajského mnicha odsoudili na 114 let. Okrádal věřící a zneužil nezletilou

, NOVÉ

Témata: , ,

Buddhistický mnich Luang Pu Nenkcham z Thajska si žil nad poměry – a to nejen nad poměry svého duchovního stavu. Kromě luxusních aut měl i soukromé letadlo a vlastnil řadu uměleckých předmětů. Nyní byl však odsouzen na 114 let za podvody na věřících a praní špinavých peněz. Navíc je obviněn ze zneužití 14leté dívky, informuje server Deutsche Welle.

Chování bývalého mnicha vzbudilo pohoršení již dříve, v roce 2013, když se objevil na videu publikovaném na YouTube. Je na něm zachycen, jak sedí v soukromém letadle, na nose značkové sluneční brýle, vedle sebe má položenou luxusní tašku Louis Vuitton a v rukou drží balíčky bankovek. Na základě pobouření, které vyvolal na veřejnosti, byl „exkomunikován“.

Mnich utekl v témže roce do USA poté, co byl obviněn ze zneužití 14leté dívky. Americké úřady ho však na základě řady obvinění vydaly zpět do Thajska. Pouze za podvody byl odsouzen na 114 let. Z nich si však odpyká pouhých 20, což je podle thajského práva maximum za několikanásobný zločin stejného typu, uvedla agentura Reuters.

V říjnu si pak Luang vyslechne další verdikt, neboť je obviněn ještě z únosu a obtěžování dítěte. Podle vyšetřovatelů asi před deseti lety zneužíval dívku mladší patnácti let, která mu navíc porodila dítě. Za to mu hrozí dalších 20 let vězení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

V Číně se upálil tibetský mnich. „Chceme svobodný Tibet,“ křičel

Zeman chce přísnější trest pro kněze, který zneužíval ženy

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.