1 stížnost na prezidenta

Zemanovy vulgarity v rozhlase bude řešit vysílací rada

NOVÉ

Témata: , ,

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana v pondělním pořadu 20 minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Bude se jimi zabývat na svém zasedání 6. listopadu, řekl to předseda rady Ivan Krejčí. Nejde o první podobný případ, Zemanovy výroky v Českém rozhlasu musela rada řešit i před čtyřmi lety.

Zeman mluvil vulgárně v části rozhovoru, kde prozradil jména některých lidí, které vyznamená u příležitosti 28. října. Bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavla Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou přitom charakterizoval jako bojovníky proti „ekonomickým zmrdům“, za které označil Viktora Koženého či Zdeňka Bakalu. Podrobněji jsme o rozhovoru informovali zde.

Zemanova slova z živě vysílaného rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál už dříve kritizovali někteří politici. Premiér Andrej Babiš je označil za nevhodné. Nejde o první případ, kdy prezident v přímém přenosu vulgarity použil. Pozornost vyvolal zejména rozhovor v roce 2014, kdy se prezident vulgárně vyjádřil o ruské skupině Pussy Riot i o počínání tehdejší vlády. ČRo se poté rozhodl Hovory z Lán předtáčet, na což Zeman tehdy odmítl přistoupit.

„Je to pornografická skupinka, která je minimálně vina výtržnictvím v pravoslavném chrámu,“ řekl o skupině Pussy Riot. „Víte, co je to v angličtině pussy?“ ptal se prezident moderátora Jana Pokorného. „Kunda. Takže s prominutím v textech této skupiny je kunda sem, kunda tam,“ pokračoval tehdy Zeman.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zemanovy vulgarity? Nevhodné, reaguje Babiš na prezidentova slova

Stál u „zázračného“ zbohatnutí Grosse. Od Zemana převezme vyznamenání


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.