8 Zemanovi v Izraeli

Ostrostřelkyně Ivana Zemanová. V Izraeli střílela ve výcvikovém středisku odstřelovačů

, NOVÉ

Témata: , , ,

Manželka prezidenta Ivana Zemanová má nyní v Izraeli zajímavý program. Během státní návštěvy navštívila výcvikové středisko izraelských odstřelovačů, kde si sama zastřílela. Státní návštěvy se účastní po boku svého manžela, prezidenta Miloše Zemana. Ten v úterý otevře Český dům v Jeruzalémě a návštěvu zakončí ve středu.

„Paní Ivana Zemanová dnes navštívila výcvikové středisko odstřelovačů izraelské vojenské bojové jednotky Adam,“ napsal na svůj facebookový účet mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a přiložil několik fotografií. Na nich první dáma Česka leží s odstřelovací puškou, ze které následně střílí. 

Kromě návštěvy výcvikového střediska se Zemanová také setkala s izraelskou spisovatelkou českého původu Evou Erbenovou či se prošla po Starém městě. Po boku Miloše Zemana se také účastnila například státní večeře v rezidenci izraelského prezidenta Reuvena Rivlina.

Zemanová se účastní státní návštěvy Izraele po boku svého manžela, prezidenta Miloše Zemana. Ten návštěvu zahájil v neděli uctěním památky představitele sionismu Theodora Herzla, u jehož hrobu položil květiny.

V pondělí pak Zeman vystoupil s projevem v izraelském parlamentu Kneset. Tamním politikům slíbil, že udělá vše pro to, aby se otevřela česká ambasáda v Jeruzalémě. Svému izraelskému protějšku Rivlinovi také řekl, že Pásmo Gazy nevidí jako nezávislý stát a tamní vládnoucí hnutí Hamás považuje za teroristickou organizaci. 

Nyní Zemana čeká ještě otevření Českého domu v Jeruzalémě, ke kterému by mělo dojít v úterý odpoledne. Návštěvu oficiálně zakončí ve středu. Na státní návštěvě jej doprovází také předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a čtyři ministři.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Nejsem diktátor, bohužel.“ Zeman v Izraeli slíbil, že udělá vše pro českou ambasádu v Jeruzalémě

Zeman zahájil návštěvu Izraele u hrobu Theodora Herzla. Jako první český politik vystoupí v Knesetu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.