1 Volby vs hokej

Hokej táhl, předvolební debata nikoliv. Klání s Německem sledovalo téměř 8krát více diváků

, NOVÉ

Témata: , ,

Čtvrteční čtvrtfinálový zápas na MS v hokeji mezi ČR a Německem sledovalo na ČT sport 2,04 milionu diváků, což je dosud nejvyšší sledovanost na šampionátu. Naproti tomu debatu lídrů politických stran před volbami do europarlamentu na kanálech ČT1 a ČT24 vidělo v průměru 262 000 diváků, řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

České hokejisty, kteří nakonec zvítězili 5:1, sledovalo 49 procent lidí, kteří měli večer puštěnou televizi. Zároveň to byl druhý nejsledovanější přenos v historii ČT sport po duelu ČR – Slovensko na zimních olympijských hrách v Soči, který vidělo 2,1 milionu diváků ČT.

Vrchol sledovanosti duelu byl v závěru třetí třetiny, kdy se vyhoupl na 2,74 milionu diváků. V cílové skupině nejmladších mužů do 24 let dosáhl podíl přes 83 procent.

Průměrná sledovanost českých zápasů je zatím 1,496 milionu diváků, což je více, než na MS v roce 2015, které se konalo v Česku. Průměrná sledovanost čtvrtfinálových zápasů pak byla 1,07 milionu diváků. Čtvrtfinálový zápas Rusko – USA vidělo na ČT 531 000 diváků, Finsko – Švédsko 488 000 lidí a Kanada – Švýcarsko 361 000 diváků.

Čtěte také: K čemu je dobrý populista

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.