Velká hmyzí loupež. Zloději ukradli z muzea 7000 živých brouků a pavouků

Velká krádež hmyzu

Velká hmyzí loupež. Zloději ukradli z muzea 7000 živých brouků a pavoukůNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Až 7000 živých brouků, pavouků a plazů ukradli zloději z přírodovědného muzea ve Filadelfii. Vyrabovali především insektárium (oddělení hmyzu) a pavilon motýlů, mezi zmizelými kousky byl i jeden z nejjedovatějších pavouků na světě, uvedla místní policie. Informaci přinesl server MSN News.

Bezpečnostní kamery zachytily několik lidí, jak 22. srpna opouští muzeum s přibližně 80 až 90 procenty z celé sbírky zabalené v plastových boxech. Policie se domnívá, že za krádeží tvorů, jejichž hodnota dosahuje 40 000 dolarů (přibližně 880 000 korun), stojí současní a bývalí zaměstnanci muzea. Ti se nejspíš pokusí ukradené věci prodat. Policie vyslechla tři podezřelé, nikoho však nezadržela.

Počty ukradených brouků a plazů jsou tak vysoké, že bylo muzeum donuceno zavřít celé druhé a třetí poschodí až do 3. listopadu. Vedení muzea doufá, že se podaří expozice obnovit před tím, než začne Oddities Expo (výstava podivností) ve Filadelfii.

Mezi ukradenými živočichy je i jeden z nejjedovatějších členovců, šestioký písečný pavouk (Sicarius hahni).

Případy, kdy písečný pavouk kousne člověka, jsou vzácné, o to jsou ale nebezpečnější. Jeho jed způsobuje svalové křeče, rozsáhlý zánět a nekrózu (odumření buněk a tkání). Přitom existuje i nebezpečí, že při nesprávném ošetření bude tkáň zasažena snětí. V extrémních případech může neléčené poranění skončit i amputací končetiny. Dosud nebylo zdokumentováno úmrtí po kousnutí tohoto druhu pavouka, zdokumentován byl ale případ, kdy kvůli němu uhynul králík. Píseční pavouci se vyskytují v suchých lesích a v pouštích jižní Afriky a jižní a střední Ameriky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Číšlo 16 nežije. Zemřel nejstarší pavouk na světě

Fosilie z Česka dokládá přelom ve vývoji hmyzu

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články