VIDEO: Královna Alžbeta je naše otrokyně. Saúdský lidskoprávní aktivista napaden v Londýně

VIDEO: Královna Alžbeta je naše otrokyně. Saúdský lidskoprávní aktivista napaden v LondýněNOVÉ
Ghanem al-Dosari Foto:

Foto: printscreen – Youtube / Ghanem Show

Svět

Dlouhé prsty Rijádu

voš Echo24

Kritici saúdského režimu se mohli donedávna cítit poměrně bezpečně alespoň v cizině. Ukazuje se však, že i v Londýně mohou být odpůrci wahhábistického království ohroženi. Lidskoprávní aktivista Ghanem al-Dosari, který je známý pro svůj satirický kanál na Youtube, v rámci něhož zesměšňuje saúdskou královskou rodinu, byl v Londýně napaden podporovateli saúdského krále. Informuje server Independent.

Saudského aktivistu zabývajícího se lidskými právy, který hledal útočiště ve Velké Británii, na londýnské ulici za bílého dne napadli dva muži. Ghanem al-Dosari, satirický youtuber, byl se svým známým na kávě, odkud poslal příspěvek na Snapchat. Odhalil tím však svoji polohu. 

Když oba vyšli z kavárny, začali je pronásledovat dva neznámí muži. Přibližně po sto metrech je došli a na aktivistu počali křičet: „Kdo jste, že mluvíte o rodině Saúdů?“ uvedl Dosari pro Independent. Zároveň přiznal, že jej dvojice poznala pravděpodobně díky příspěvku na Snapchatu.

Aktivistův přítel Alan Bender, kanadský podnikatel, uvedl, že Arabové na Dosariho křičeli, že je otrokem Kataru, tedy nepřítele Saúdské Arábie, a proto mu udělí lekci. Kanaďan mužům oponoval, že nejsou v Rijádu, ale v Londýně. Načež podle něj agresoři reagovali slovy: „Nasrat na Londýn, jejich královna je naše otrokyně a jejich policisté jsou naši psi.“

Konfrontace se stupňovala a agresoři útoku zanechali až s přivoláním policie. Ghanem al-Dosari po incidentu krvácel z pusy a musel být ošetřen v ambulanci. Aktivista věří, že oba útočníci byli Saúdové.

Čtěte také: Již druhá oběť nebezpečné drogy: kanabinoid užil s alkoholem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články