Hokejový hit sezony: Nedvědovi i Jágrovi se dařilo

JÁGR VS NEDVĚD

Hokejový hit sezony: Nedvědovi i Jágrovi se dařiloAKTUALIZUJEME
Jaromír Jágr s Petrem Nedvědem před úvodním buly zápasu Kladna s Benátkami nad Jizerou. Foto:

2

Jaromír Jágr a Petr Nedvěd se vrátili na český hokejový led. Oba naskočili do utkání 46. kola první ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Kladnem. Zápas, který se kvůli velkému zájmu diváků přesunul do vyprodané liberecké Home Credit Areny, probíhal ve velkém tempu, Jágr si připsal tři asistence, Petr Nedvěd asistenci a gól. Zápas skončil 7:2 pro Kladno.

Obě očekávané hvězdy naskočily do utkání aktivně, Jaromír Jágr v pořádku odehrál celý zápas a dokonce si připsal tři body za asistenci. Ve 14. a 51. minutě připravil šance pro spoluhráče z prvního útoku Adama Kubíka a v 16. minutě asistoval obránci Petru Štindlovi.

Petr Nedvěd se více do hry dostal naopak ve druhé třetině, kdy započal obrat nepříznivého skóre svým gólem na 2:1 a následnou asistencí, která vedla k vyrovnání na 2:2. Ve třetí třetině však Kladno sérií 5 gólů naplno ukázalo svoji převahu.

Dva veteráni českého hokeje se rozhodli svůj návrat do české ligy spojit do jednoho večera, Jaromír Jágr se vrací s očekáváním, že naskočí do rozjeté sezóny, zatímco Petr Nedvěd se přijde s kariérou definitivně rozloučit.

Jaromír Jágr hrál na pravém křídle prvního útoku vedle Patrika Machače a Adama Kubíka. ,,Dneska je to spíš o Petrovi Nedvědovi, který se loučí se svojí kariérou, myslím si, že si to zaslouží, je to skvělý hráč a já jsem rád, že se jeho oslavy můžu zúčastnit,‘‘ zhodnotil Jágr džentlmensky před zápasem.

,,Já jsem taky rád, že se přišlo podívat hodně lidí na Jardu, nalijme si čistého vína, ale jsem rád, že jsme to takhle mohli spojit,‘‘ reagoval v podobném duchu Petr Nedvěd.

Kladenský odchovanec Jágr, kterému bude za necelé dva týdny 46 let, si na čtvrteční konferenci po návratu z NHL stěžoval, že ho stále trápí zdravotní problémy, zejména jeho pravé koleno. Ke startu za Kladno je však nucen proto, aby v případě účasti Rytířů v baráži o postup do extraligy měl na kontě minimálně 15 soutěžních zápasů v jejich dresu, jak předepisují pravidla. Přesto však krotil vášně fanoušků varováním, že možná do hry zasáhne jen na krátkou dobu.

Pro o rok staršího Petra Nedvěda, který svou kariéru oficiálně ukončil už před 4 lety, bude návrat na led velkolepou rozlučkou. Den po zápase bude na libereckém stadionu slavnostně vyřazen jeho dres s číslem 93.

,,Je to takový příběh z hokejového Hollywoodu. V neděli vyvěsí můj dres, v sobotu si zahraju za Benátky proti Jardovi Jágrovi. Na jednu stranu jsem nad tím přemýšlel, protože jsem byl naposledy na bruslích v září a mám docela manko. Ale euforie z takového parádního posledního zápasu je mnohem silnější,‘‘ řekl Nedvěd pro ČT.

Kladno je v prvoligové tabulce třetí a postup do play off už má téměř jistý, Benátkám nad Jizerou patří sedm kol před koncem základní části předposlední místo bez šance na postup.

Čtěte dále: Jágr podepsal smlouvu se svým Kladnem. Napoprvé odehraje jen pár minut

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.