Oblepené sídlo CEFC v Praze. Podívejte se, jak J&T přebrala akcionářská práva

převzetí CEFC Europe

Oblepené sídlo CEFC v Praze. Podívejte se, jak J&T přebrala akcionářská právaNOVÉ 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Převzetí CEFC Group (Europe) Company společností J&T nebylo zcela standardní. Svědčí o tom fotografie polepeného sídla společnosti v Malé ulici v Praze, které Echu24 zaslal jeden ze čtenářů. Společnost J&T tvrdí, že k převzetí akcionářských práv přistoupila, protože CEFC nezaplatila dluhy v termínu. Jaroslav Tvrdík to však odmítl s tím, že termín vyprší až v pátek ve 14:00 a peníze jsou připravené na účtu v ČSOB.

„Všiml jsem si, že tam mají na zdi vedle branky samolepkami od advokátní kanceláře PRK Partners nalepený aktuální výpis z obchodního rejstříku O vyhotovený dnes v 17:22 a oznámení od J&T, že přebírají akcionářská práva v CEFC. Nepřijde mi to úplně jako normální způsob komunikace a řekl bych že to značí dost vážný problém,“ napsal čtenář redakci Echo24.

Mluvčí J&T Private Investments Petr Málek tvrdí, že s CEFC a čínským státním konglomerátem CITIC Group do poslední chvíle jednali, ale k závěru nedospěli. Navíc podle něj mají informace, že „CEFC začala podnikat opatření, kterými chtěla bránit věřitelům ve výkonu jejich práv“. Proto převzali akcionářská práva, odvolali představenstvo a dosadili do čela společnosti vlastní lidi.

Odvolaný člen představenstva CEFC Group (Europe) Company však tvrzení J&T odmítl. Tvrdí, že společnost CITIC dnes založila účet u ČSOB, na kterém je 475 milionů euro Do zítřejších 14:00 jsou připraveni dluhy uhradit.

O problémech CEFC se začalo psát poté, co vyšlo najevo, že jejího šéfa Jie Ťien-minga, který je poradcem prezidenta Miloše Zemana, vyšetřují čínské úřady pro podezření z ekonomické kriminality.

CEFC za dluhy ručí mimo jiné budovou bývalé Živnobanky v centru Prahy, administrativním komplexem Florentinum nebo fotbalovou Slavií. Čínská státní CITIC Group nedávno získala v CEFC Europe podíl 49 procent.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Dluh zaplatíme. U ČSOB je připraveno 475 milionů eur, říká Tvrdík

Tvrdík skončil v čele CEFC. Ta neuhradila dluhy a J&T odvolala představenstvo

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články