1 SdruŽeny v akci

Mela ve feministickém hnutí. Feministky se obviňují ze znásilnění

AKTULIZOVÁNO

Témata:

Kuriózní spor uvnitř feministického hnutí spojovaného s centrem Klinika rozpoutal otevřený dopis zveřejněný na facebooku skupinou SdruŽeny. Autorky dopisu obviňují známou aktivistku M.F., která je biologicky mužem, ze znásilnění. Cílem dopisu podle nich je, že M.F. „přehodnotí své chování – zda je v souladu s idejemi, které otevřeně zastává, a které se jako feministka a lidskoprávní aktivistka snaží hájit“. M.F není k zastižení a její vyjádření k nařčení není známé.

„Znásilnila jednu z autorek tohoto dopisu. Zpočátku jí tvrdila, že si nic nepamatuje a popírala vinu, později připustila, že skutek spáchala. Pokoušela se vše ututlat a vyhýbala se konfrontaci. K tomu používala i citové vydírání a výhrůžky sebevraždou,“ stojí v otevřeném dopise. Dalšího znásilnění feministky se podle autorek dopisu M.F. údajně dopustila už před tímto případem.

Není zřejmé, jestli feministky znásilnění ohlásily. Z dopisu a diskuze pod ní se zdá, že nikoli. Právě to jim diskutující vyčítají. Navrhují jim, dopis smazat a jít na policii.

SdruŽeny zveřejnění hájí. „Potřeba oběti promluvit a označit (M.F.) jménem vznikla za situace, kdy byla zvána na různé veřejné akce coby známá česká feministka. Není jednoduché, když vám má PR dělat váš násilník,“ tvrdí feministky.

Paradoxem je, že M.F. loni zveřejnila text, ve kterém se zastávala například pedofilů. „Ještě není dobojováno. Očistěme pedofily a další stigmatizované,“ vyzývala aktivistka M.F.

Připravujeme podrobnosti, zjišťujeme vyjádření obou stran.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Oslava znásilnění, tvrdí feministky o dopise podepsaném Deneuveovou


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.