1 Změna vlastníka v Holešovicích

Sehnalova firma převzala Inchebu, pořadatele veletrhů na Výstavišti

AKTUALIZOVÁNO

Témata:

Společnost ABF převzala firmu Incheba Expo Praha, která organizuje veletrhy na pražském Výstavišti v Holešovicích. ABF, která vlastní výstaviště v Letňanech, chce v Holešovicích vedle veletrhů pořádat i kulturní akce. ČTK to dnes sdělila Nicole Mertinová ze skupiny SPGroup podnikatele Pavla Sehnala, která ABF vlastní.

ABF patří mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v ČR. Od akvizice si podle Mertinové slibuje mimo jiné rozšíření spolupráce s hlavním městem. „Praha by se měla zařadit mezi silná evropská města s bohatým veletržním programem a naše akvizice společnosti Incheba Expo Praha a její budoucí rozvoj by k tomu měly napomoci,“ uvedl předseda představenstva ABF Sehnal.

ABF několik let provozuje Pražský veletržní areál (PVA) v Letňanech. V Holešovicích pod ní nově přechází skupina veletrhů včetně dvou největších Holiday World a Pragodent. Všechny plánované veletrhy v Holešovicích se pod novým majitelem uskuteční v původních termínech, doplnila Mertinová.

Krnáčová bude v dozorčí radě Výstaviště

V dozorčí radě pražského Výstaviště nově zasedne Adriana Krnáčová, která v nadcházejících volbách nebude obhajovat mandát primátorky. Minulý týden o tom rozhodli radní. Z funkce předsedy dozorčí rady firmy, která se stará o Výstaviště, nedávno rezignoval Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě) s tím, že rada přehlíží závažná pochybení představenstva. Krnáčová chce prověřit smlouvy a být detailně informována o dění ve firmě. Za výkon funkce nebude dostávat žádnou odměnu.

„Výstaviště mi stejně jako celá přilehlá Stromovka přirostlo k srdci a na jeho rozvoji mi hodně záleží. Jsem ráda, že se nám celou tu revitalizaci povedlo nastartovat a už nyní je vidět, že se dostavují výsledky,“ uvedla primátorka. Dodala, že s ohledem na nedávné dění ve firmě chce mít pod kontrolou rozvoj areálu a především mít možnost zrevidovat již uzavřené smlouvy a dohlédnout na budoucí. Na postupu se dohodla s Janem Wolfem (KDU-ČSL/Trojkoalice), do jehož gesce Výstaviště spadá.

Podnikatel a miliardář Pavel Sehnal stojí v čele SPGroup, pod kterou patří například akvapark v Čestlicích, pojišťovna Slávia, Obchodní tiskárny Kolín nebo výstaviště v Letňanech. V roce 2017 Sehnal znovuobnovil stranu Občanské demokratické aliance (ODA). Před posledními prezidentskými volbami lákal veřejnost k podpisu prezidentské kandidatury jejich kandidáta Vratislava Kulhánka. V březnu minulého roku nabízel zase volný vstup do akvaparku pro nové členy ODA. „Každý nový člen ODA po zaplacení symbolického ročního členského příspěvku 200 korun dostane jako dárek na uvítanou zdarma celodenní rodinné vstupné do AquaPalace Praha, jehož je pan předseda Pavel Sehnal majitelem,“ uvedl tehdy mluvčí strany Milan Řepka.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Krnáčová chce dostavět Lapidárium pro Muchovu epopej. Za 580 milionů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.