1 MFF Karlovy Vary

„Už jsem na něj téměř zapomněl“. Jaromír Hanzlík uvedl ve Varech film Bloudění

NOVÉ

Témata:

Herec Jaromír Hanzlík v karlovarském městském divadle uvedl osobně film Bloudění. Projekce byla poctou herci, který z rukou Jiřího Bartošky v sobotu převezme Cenu prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii. Letos 70letému Hanzlíkovi tleskalo zaplněné hlediště divadla několik minut vestoje.

Dojatý Hanzlík se slzami v očích poděkoval divákům za přijetí a poděkoval za přivítání i Marku Ebenovi. „Protože, když taková slova člověk slyší od kolegy herce, tak to u srdce zahřeje,“ řekl Hanzlík. Stejně tak poděkoval za ohlášenou cenu i prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi.

Hanzlík se na film Antonína Máši a Jana Čuříka Bloudění podíval spolu s diváky. Jak sám řekl, film neviděl asi 40 let a už na něj téměř zapomněl.

Hanzlík patří desítky let k hereckým stálicím českého divadla, filmu i televize. Svou bohatou kariéru započal již v mladém věku, už osmnácti letech získal v roce 1966 angažmá na přední domácí scéně, Divadle na Vinohradech, kde až do svého odchodu na počátku 90. let vytvořil řadu rolí v inscenacích klíčových her české i světové dramatiky.

V polovině 60. let mu také začaly přicházet i nabídky na první filmové role a díky spolupráci s řadou režisérských osobností šlo o úlohy výrazné. Spolupracoval s režiséry Otakarem Vávrou, Karlem Kachyňou, Ivo Novákem, Jaromilem Jirešem nebo Hynkem Bočanem. Nezapomenutelné jsou jeho role ve filmech jiřího Menzela, kde ztvárnil svérázné hrabalovské postavy. Oblibu publika si získal i účinkováním v řadě televizních seriálů.

Počátkem 90. let se Jaromír Hanzlík rozhodl hereckou práci zásadně omezit a od té doby přijímá role jen výjimečně a na základě pečlivého výběru. Jeho zatím posledním filmem je kriminální drama Jana Pachla Gangster Ka (2015).

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Provařené dny 6: Trochu mi hrabe, Nicolasi Cageovi taky


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.