1 Opilý strojvedoucí

Strojvedoucí na Vyškovsku nadýchal téměř tři promile. Prozradilo ho zpoždění vlaku

NOVÉ

Témata: ,

Policisté naměřili strojvedoucímu osobního vlaku v Křenovicích na Vyškovsku více než 2,6 promile alkoholu, v kabině usnul. Je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Na policejním webu to ve čtvrtek uvedla mluvčí Alice Musilová.

Slavkovští policisté vyjížděli do Křenovic ve středu po poledni. Strojvedoucí přijel s vlakem z Brna do Křenovic s neodůvodněným dvacetiminutovým zpožděním. „Naštěstí ještě předtím, než vyrazil zpět do Brna, ho našli v kabině lokomotivy jeho kolegové a zavolali policisty. Muže totiž nalezli spícího v kabině lokomotivy a zdál se jim opilý,“ uvedla mluvčí.

Přivolaná policejní hlídka poté naměřila strojvedoucímu přes 2,6 promile alkoholu. Muž však podle mluvčí s hodnotami několika dechových zkoušek nesouhlasil, pití alkoholu popíral a odmítl i lékařské vyšetření s odběrem krve.

Čtěte také: Ředitel pražského IKEM rezignoval


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.