1 Britských bezdomovců přibývá

Když zvolíte labouristy, zajistíme každému bezdomovci bydlení, slibuje Corbyn

NOVÉ

Témata: , ,

Pokud si Britové do čela země zvolí v příštích volbách labouristy, strana okamžitě zakoupí nemovitosti, aby zajistila každému bezdomovci dům. Slíbil to její předseda Jeremy Corbyn. Jedná se do značné míry o reakci na nedávno zveřejněné vládní statistiky, podle nichž žije v Británii bez střechy nad hlavou zhruba 5000 lidí. Jde asi o 73procentní nárůst za poslední tři roky.

Corbyn v případě úspěchu Labouristické strany ve svých plánech počítá s „okamžitým“ nákupem až 8000 domů, píše deník Telegraph. Šéf labouristů také ohlásil svůj záměr darovat prázdné nemovitosti vlastněné britskou asociací pro bydlení lidem bez domova namísto toho, aby domovy zůstávaly prázdné a byly postupně přerozdělovány občanům čekajícím na seznamu. Podle Corbyna je na strategii, kdy spekulanti dům ponechají prázdný, aby postupem času rostl na ceně, něco „nesmírně urážejícího“.

„Okamžitě bychom koupili 8000 nemovitostí po celé zemi, abychom poskytli bydlení těm, kteří aktuálně žijí bez střechy nad hlavou,“ uvedl Corbyn pro britskou BBC. „Zároveň bychom naléhali na místní úřady, aby stavěly další,“ dodal. Podle něj je hlavním problémem lidí bez domova neexistující adresa, pod níž by mohli zažádat o práci nebo o sociální příspěvky.

Server Independent poukázal na to, že realizace Corbynových plánů, by stranu stála přibližně 2 miliardy liber, tedy asi 57,6 miliard korun.

Čtěte také: Macron varuje Británii: Po brexitu vás nepustíme na jednotný trh

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.