1 Neobsloužený host

Rasismus v Praze? Indického komika neobsloužili v kavárně, podnik dostává špatné recenze

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Indický bollywoodský herec a komik Vir Das si svým osmi milionům příznivcům na twitteru postěžoval, že se v pražské kavárně Café Café setkal s rasismem, když ho společně s rodiči nikdo neobsloužil. Devětatřicetiletý herec, jehož videa na serveru YouTube sledují miliony lidí, dodal, že jinak byla většina míst a lidí v Praze úžasná. Majitel podniku Richard Hrádek řekl, že šlo o nedorozumění, a možnost rasismu vyloučil. Indickému herci se omluvil.

„V Praze… jsme zamířili do Café Café. Ale neobsluhují tu hnědé lidi. Usadili jsme se a oni nás ignorovali. Šestkrát jsme je volali, ignorovali nás. Byl jsem tam s rodiči, odešli jsme,“ napsal Das na twitteru.

V dalších příspěvcích pak dodal, že nešlo o žádné subtilní náznaky – postoj obsluhy prý byl více než jednoznačný. „Bylo to skoro až legrační,“ dodal Das. „Píšu to proto, že tu kavárnu někdo vlastní, a ten někdo ty lidi zaměstnává. A měl by to vědět.“

Po tomto doplnění herec připsal, že majitel Café Café zavolal jeho týmu, omluvil se za chování zaměstnanců a slíbil, že to s nimi probere. „Zněl jako opravdu dobrý člověk,“ doplnil Das. Jeho příspěvky na twitteru už nicméně spustily lavinovou reakci a v recenzích Café Café za posledních několik hodin přibyly desítky negativních komentářů odsuzujících kavárnu jako rasistickou.

„Na naší straně je pochybení, že si jich nikdo šest minut nevšiml,“ řekl majitel podniku Richard Hrádek. Rozhodně odmítl, že by obsluha herce ignorovala z důvodu barvy pleti. Hrádek se herci omluvil, poslal dort a pozval ho k návštěvě svého podniku.

Čtěte také: Rasismus, nebo pravidla? Rozhodčí nutil tenistku z Ománu svléknout si legíny

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.