„Mě by pověsili na kandelábru.“ Prymula reaguje na Vojtěcha ve Varech bez roušky

EXMINISTR PRYMULA O MINISTROVI

„Mě by pověsili na kandelábru.“ Prymula reaguje na Vojtěcha ve Varech bez roušky
Roman Prymula Foto: Jan Zatorsky
1
Domov

Echo24

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) reagoval na prohřešek svého předchůdce i pozdějšího nástupce v jedné osobě Adama Vojtěcha (za ANO), který byl zachycen na fotografii z filmového festivalu v Karlových Varech bez ochrany úst a porušoval tak zřejmě nařízená opatření. Podle Prymuly by jeho samotného za podobný prohřešek lidé pověsili na kandelábru. Řekl to v pořadu Ptám se já na serveru Seznam Zprávy.

Během slavnostního zahájení filmového festivalu v Karlových Varech někteří hosté porušovali hygienická opatření. Bez ochrany úst byla fotografy zachycena například ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) nebo právě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Já to ani nechci ani komentovat. Mě by za podobný prohřešek pověsili na kandelábru. Ta historie se posunuje a jak je vidět, tak už to nikomu moc nevadí. Já jsem ve své době zosobňoval covid, byl jsem nepřítelem národa, protože jsem vyhlašoval ta opatření. Já si myslím, že je to nešťastné, opatření by se měla dodržovat a měli by je dodržovat i vládní úředníci. Nečekám ale, že by před volbami někdo nějakou politickou zodpovědnost vyvozoval,“ řekl v pořadu Prymula.

Adam Vojtěch se však bránil, že ochranu úst neměl kvůli tomu, že zrovna v předsálí konzumoval. „Já i moje žena jsme měli po celou dobu, s výjimkou konzumace v předsálí, nasazené respirátory. Případná pochybení jsou v gesci příslušné krajské hygienické stanice. Ovšem musím říci, že obecně je organizace nastavená dobře, je vyžadováno očkování, test či prodělání nemoci pro přístup do prostor festivalu,“ napsal Vojtěch Seznam Zprávám. Ministr ale zároveň připustil, že dodržování opatření během samotného zahajovacího ceremoniálu nebylo ideální.

Epidemiolog Prymula se také rozpovídal o tom, jak podle něj bude vypadat situace v Česku na podzim. „Díky těm velkým obětem, které jsme během předcházejících dvou vysokých vln měli, na tom budeme výrazně lépe než ostatní země a nečekám podobnou vlnu, jaká se v nich ukazuje. Počty případů jim stoupají a u nás se tak neděje,“ myslí si Prymula.

Podle svých slov neočekává na podzim a v zimě ani další lockdown. „Pouze pokud by se objevila nová mutace, ale s tím moc nepočítám,“ dodal.